X
تبلیغات
مشاوره و اطلاعات حاملگی و مسائل جنسی
تاريخ : سه شنبه بیست و هشتم شهریور 1391 | 13:40 | نویسنده : مشاور

 

ورزش هاي كگل چيست؟

ورزش هاي كگل ورزش هايي براي تقويت عضلات حمايت كننده مجراي ادراري، مثانه، رحم و راست روده (ركتوم) هستند. مبدع اين ورزش ها آرنولد كگل متخصصي زناني است كه در دهه 1940 ميلادي اين ورزش ها را براي كمك به درمان بي اختياري پس از زايمان ابداع كرد.

چرا ورزش هاي كگل اينقدر مهمند؟

اين ورزش ها به بهبود بسياري از مشكلات پس از زايمان كمك مي كنند. تحقيقات نشان داده است كه زناني كه در طول حاملگي بطور مرتب اين ورزش ها را انجام مي دهند بهتر مي توانند پس از زايمان بي اختياري را كنترل كنند. حتي در صورتيكه اين ورزش ها در زمان حاملگي انجام نشوند ولي به فاصلي كوتاهي پس از زايمان شروع شوند، باز هم مي توانند در كاهش بي اختياري كمك كننده باشند. همچنين بكارگيري هميشگي اين روش مي تواند در كاهش بي اختياري در سنين بالا نيز كمك كننده باشد.

ورزش هاي كگل همچنين سبب افزايش جريان خون ناحيه راست روده و در نتيجه كاهش احتمال ايجاد هموروئيد شده و به ترميم پرينه (محل بين سوراخ مهبل و مقعد) بعد از اپيزيوتومي (برشي كه در زايمان طبيعي روي ناحيه پرينه داده مي شود)  يا پارگي كمك مي كند. اين ورزش ها همچنين به جمع شدن مجدد بافت مهبل كه پس از زايمان طبيعي اندكي شل مي شود كمك كرده و به اين شكل بر زندگي جنسي زوج ها نيز مؤثرند.

چگونگي انجام ورزش هاي كگل

براي انجام اين ورزش بايد عضلات دور مهبل و مقعد را سفت كنيد (درست مثل زماني كه مي خواهيد جلوي جريان ادرار را بگيريد) و 8 تا 10 ثانيه نگهداريد و سپس آزاد كنيد. البته اين كار را هنگام ادرار كردن انجام ندهيد بلكه اگر فقط مي خواهيد درستي انجام آن را كنترل كنيد براي يك لحظه موقع ادرار كردن امتحان كنيد. يك راه ديگر براي اطمينان از اينكه عضلاتي را كه منقبض مي كند همان هايي هستند كه بايد باشند اين است كه انگشت را در درون مهبل قرار داده و عضلات را منقبض كنيد. اگر روي انگشتتان احساس فشار كرديد معلوم است كه ورزش را بصورت صحيح انجام مي دهيد. شكم و عضلات نشيمن نبايد هنگام انجام ورزش هاي كگل حركت كنند.

چند وقت يك بار بايد ورزش هاي كگل را انجام داد؟

با چند انقباض در هر بار شروع كنيد. با قوي تر شدن عضلات تعداد انقباضات در روز و زمان نگهداشتن انقباض را افزايش دهيد. در هر بار انجام ورزش 10 انقباض انجام دهيد و آرام آرام اين مقدار را به حداكثر 3 تا 4 بار ورزش (كه هر كدام شامل 10 انقباض است) به تعداد 3 بار در روز برسانيد. سعي كنيد ورزش هاي كگل را به برنامه هميشگي و روتين خود تبديل كنيد. اين كار را مي توانيد هنگام بيدار شدن از خواب، تماشاي تلويزيون، يا قبل از رفتن به رختخواب انجام دهيد. در مجموع، زمان انجام اين ورزش ها مهم نيست بلكه مهم اين است كه بطور مرتب انجام شوند.


 تاريخ : سه شنبه بیست و هشتم شهریور 1391 | 12:35 | نویسنده : مشاور


سیب
خوردن سیب در طول روز با از بین بردن بوی بد دهان شما باعث میشود که شریک زندگیتان بیشتر به شما نزدیک شود علاوه براین کلسترول شما را پایین می آورد.

مارچوبه
این گیاه خوشمزه سرشار از ویتامین هایی است که نقش کلیدی در ساخت هورمونها دارند.

موز
این میوه شامل آنزیمی برای تقویت میل جنسی در مردان است علاوه بر این درد مفاصل را نیز کاهش میدهد.

کرفس
این گیاه باعث آزاد شدن هورمونی در عرق و بوی بدن مردان میشود که زنان را به خود جذب میکند .

انجیر
این میوه دلپذیر به دلیل برخورداری از مقادیر بالای اسیدهای آمینه میل جنسی شما را شعله ور میکند.

سیر
بوی بد سیر را میتوانید با خوردن سیب از بین ببرید اما هرگز از خوردن آن صرف نظر نکنید چرا که سیر با افزایش جریان خون در اندامهای جنسی موجب تقویت قوای جنسی شما میشود.

صدف
حاوی روی بسیار بالا برای تولید تستوسترون در مردان است .

یامز وحشی
این گیاه باعث افزایش حساسیت آلت تناسلی میشود.

 تاريخ : یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 | 8:23 | نویسنده : مشاور

 

پاسخ به برخی از سوالات مطرح شده توسط کاربران

من به تازگی ارتباط حفاظت نشده‎ای داشته‎ام. با وجود اينکه مايع منی خارج از واژنم ريخته شد اما پريودم عقب افتاده است آيا امکان بارداری وجود دارد؟

در ترشحی که پيش از انزال از نوک آلت مردان بيرون می‏آيد مقداری اسپرم وجود دارد. پس بله، احتمال دارد که باردار شده باشی. مردها حتماً بايد در موقع دخول کاندوم را پوشيده باشند. البته معمولاً توصيه می‎شود که کاندوم را پس از پيش‎نوازی اوليه و دقيقاً زمانی که آماده‎ی دخول هستيد بپوشيد چون ممکن است در حين ماليده شدن به اطرافِ تخت و لحاف و غيره پاره و يا آلوده شود. می‎توانی برای تست حاملگی نوارهای تست ادرار را از داروخانه بخری و يا به دکتر مراجعه کنی.

ماه پيش من ارتباط جنسی بدون پيشگيری داشتم اما پريود شده‎ام آيا هنوز احتمال حاملگی برای من وجود دارد؟

اگر گمان می‎کنی که باردار هستی تست بارداری را بده . خيلی از دختر خانم‎ها بعد از برقراری ارتباط جنسی احساس گناه می‎کنند و فکر می‎کنند که حامله هستند در صورتی‎که نيستند. البته تعداد کمی از خانم‎ها هستند که پس از باردار شدن و حتی در طول مدت بارداری هم پريود سبکی را دارند. اگر پريود بعدی‎ات دير شد حتماً تست بارداری را بده.

من و شريک جنسی‎ام ارتباط داشته‎ايم اما فقط در حد بوسيدن و بغل کردنِ هم با لباس البته او انزال هم داشته است آيا ممکن است من حامله شده باشم؟

نه، اصلاً نگران نباش. اما مراقب اين موضوع هم باش که اگر خيلی پيش بروی ممکن است کارهايی را انجام دهی که آمادگی‎اش را نداری و يا نمی‎خواهی. يا به خواست طرف مقابلت سطحی از رابطه جنسی را تجربه کنی که بعداً پشيمان بشوی. اگر خواستيد ارتباطی داشته باشيد که در حين آن احتمال برخورد اسپرم با واژن وجود داشت حتماً از شريک جنسی‎ات بخواه که کاندوم بپوشد. برای احتياط بهتر است که هر دو کاندوم تهيه کنيد و در گوشه کيفتان داشته باشيد.

من ۱۷ سالم است و می‎خواهم ارتباطم را با شريک جنسی‎ام شروع کنم. دوستانم می‎گويند که در اولين ارتباط جنسی حاملگی امکان ندارد آيا اين درست است؟

به هيچ وجه! بيشتر دخترخانم‎ها همين اشتباه را می‎کنند و بعد دچار بارداری ناخواسته و عواقب آن می‎شوند. قطعاً می‎توانی در اولين ارتباط جنسی‎ات باردار شوی. بخصوص به دليل اينکه جوان هستی بدنت آمادگی بيشتری برای بارداری دارد. پس بايد حداقل از کاندوم و بر روی آن ، از ژل اسپرم‎کش استفاده کنی. در صورتی که مايلی از قرص استفاده کنی برای اطمينان از کارکرد قرص های ضد بارداری لازم است که از ۳ ماه پيش از برقراری ارتباط جنسی مصرف مرتب آن را شروع کرده باشی.

 اگر در هنگام انزال مرد، زوج در موقعيتی باشند که زن روی مرد قرار داشته باشد آيا احتمال حامگی وجود دارد؟ من شنيده‎ام که در اين حالت مايع منی بيرون ريخته و احتمال حاملگی را از بين می‎برد.

خير، اين موضوع درست نيست. در هربار انزال تعداد ۳۰۰ تا ۵۰۰ ميليون اسپرم همراه مايع منی به بدن زن وارد می‎شوند که اگر زوج از وسيله‎ی جلوگيری از بارداری استفاده نکرده باشند احتمال حاملگی خانم وجود دارد و اين به نحوه دخول بستگی ندارد. ضمناً‎ برخی افراد تصور می‎کنند که اگر مرد در وقت انزال کاندوم بپوشد احتمال باروری خانم به صفر می‎رسد. اما اين نيز درست نيست چون در هنگام دخول (پيش از انزال) قطراتی از نوک آلت مردان خارج می‎شود که غالباً حاوی اسپرم است و همان قطرات می توانند مسبب بارداری باشند. کلاً ۸۵% از خانم‎هايی که از هيچگونه وسيله‎ی جلوگيری استفاده نمی‎کنند، در عرض يکسال باردار می‎شوند. اسپرم می‎تواند در جهات مختلف جهش کند و از دهانه‎ی رحم بگذرد. اگر خانم در زمان تخمک‎گذاری باشد و اسپرم هم سالم باشد احتمال برخورد تخمک و اسپرم بالا رفته و به احتمال زياد عمل لقاح صورت می‎پذيرد. و مابقی اسپرم‎ها ممکن است از واژن به بيرون بريزند اما همان يکی کافی است. بنظر می‎رسد که شما تمايلی به باردار شدن نداريد اگر چنين است، با مراجعه به پزشک و يا درمانگاه نزديک محل سکونت خود می‎توانيد آموزش‎های لازم را برای جلوگيری از بارداری ببينيد. در ايران اگر عضو درمانگاه محل خود باشيد می‎توانيد از سهميه‎ی کاندوم رايگان استفاده کنيد.

اين سئوال ممکن است به نظرتان عجيب باشد اما من شنيده‎ام که پس از به دنيا آوردن نوزاد چنانچه عمل دوختن اپيزيوتومی انجام شود .دکتر می‎تواند در حين دوختنِ پارگی طول آن را افزايش دهد تا واژن تنگ شده و در هنگام دخول دهانه‎ی آن تنگ‎تر باشد. آيا اشتباه می‎کنم يا همچين چيزی ممکن است؟

 اگر هنگام زايمان برای شما اپيزيوتومی انجام شده است، (در هنگام زايمان طبيعی چنانچه پزشک و يا مامای شما تشخيص بدهند که نوزاد فضای بيشتری برای خارج شدن احتياج دارد اقدام به بازکردن قسمت تحتانی دهانه‎ی واژن می‎کنند و پس از تولد نوزاد دوباره آن را بخيه زده و می‎دوزند ) و يا دچار پارگی واژن در طول زايمان شده‎ايد ( اين مسئله برای همه‎ی خانم‎ها پيش نمی‏آيد). علاوه بر بخيه‎هايی که برای بسته شدن اين شکاف زده می‎شود در صورت تمايل شما، پزشک يا ماما می ‎تواند يک يا دو بخيه به آن اضافه کند تا تنگی مطلوب ايجاد شود. اما فراموش نکنيد که در صورت تنگی بيش از حد واژن عمل دخول به سختی و همراه با درد انجام خواهد شد که اين مسئله با کاهش ميل جنسی که پس از زايمان در اکثر خانم‎ها اتفاق می‎افتد مزيد بر علت شده و سردی زوجين به يکديگر را سبب خواهد شد. البته با انجام ورزش‎های کِگِل يا ورزشهای عضلات کف لگن در طول مدت بارداری نيازی به زدن بخيه‎های اضافی هم نيست.

انجام ورزشهای کِگِل بطور مرتب در دوران بارداری و پس از آن کمک شايانی به آسان‎ تر نمودن عمل وضع حمل می‎کند همچنين با سفت کردن عضلات واژن دربالابردن لذت جنسی در هنگام عمل دخول، بند آمدن خونريزی، داشتن نزديکی بدون درد پس از زايمان موثر است. 

شنيده‎ام که اگر در وان آب داغ و يا در زير دوش آب داغ نزديکی کنيم، به‎ دليل گرمای آب اسپرم‎ها کشته می‎شوند و احتمال حاملگی وجود ندارد، نتوانستم باور کنم و بهتر ديدم که از شما سئوال کنم،

 خير، نزديکی کردن در وان حمام، زير دوش، در استخر، هم می‎تواند منجر به حاملگی شود و هم انتقال يافتن امراض مقاربتی.دستگاه تناسلیِ خارجیِ مردان از يک آلت و کيسه‎ی بيضه‎ها ( حاوی دو بيضه) تشکيل شده است . کار کيسه مذکور اين است که بيضه‎ها را در دمايی برابر با ۵ درجه خنک‎ تر از دمای بدن نگاه ‎دارد. عمل اسپرم‎سازی نسبت به تغييرات دما بسيار حساس است. در هوای گرم ماهچه‎ های کيسه‎ی بيضه‎ها شل می‎شود و در نتيجه بيضه‎ها از بدن دورتر می‎شوند و حرارت آن‎ها پايين‎تر می‎آيد. برعکس در هوای سرد، اين ماهيچه‎ها منقبض می‎شوند و بيضه‎ها اختلاف ۵ درجه‎ای خود را حفظ می‎کنند. البته نشستن در آب داغ در عملِ معمول اسپرم‎سازی اختلال ايجاد می‎کند اما برای جلوگيری از بارداری کافی نيست. برای مردانی که دچار اختلالات باروری هستند توصيه می‎شود که از نشستن در آب داغ، گرفتن سونا و اعمال مشابه خودداری کنند. بطور کلی توصيه می‎کنم برای اطمينان بيشتر هميشه از کاندوم استفاده نماييدحتی در وان!
 


تاريخ : شنبه بیست و پنجم شهریور 1391 | 14:33 | نویسنده : مشاور

 

مرحله اول . مقدماتی( انگیزش و تحریک)

این مرحله مربوط به تحریکات روحی زنان و مردان است.مردان برخلاف زنان برای عمل جنسی حتمآ باید تحریک شوند تا بتوانند آلت خود را داخل مهبل زن كنند. اما زنان بدون اینکه تحریک شوند قادر به عمل جنسی هستند و ميتوانند بدون هيچ مقدمه اي پذيراي آلت مرد باشند .با این تفاوت که از این عمل جنسی لذتی نمیبرند.

تحریکات روحی مرد برای یک عمل جنسی لذتبخش عبارتند از:قیافه ظاهری زن-فرم پستانهای زن-رنگ موها-نظافت و بی مویی آلت تناسلی زن-طرز رفتار و لحن سخن گفتن زن-اندام و بدن و بوی خوش زن.لباسهاي زن بخصوص لباسهاي زير

در این مرحله بعلت بوسیدن و تماس و مالش آلت تناسلی و پستانها و تحریک کلیتوریس (برجستگی نوک بالای آلت تناسلی خانومها ) زن و مرد احساس لذت کرده و برای انجام عمل جنسی آماده میشوند.دراین مرحله در صورتیکه نقاط شهوتی زن که عبارتند از (کلیتوریس- پستانها - زیر بغل- باسن- ولاله گوش – رانهاي زن ) توسط مرد تحریک شده باشدغدد آلت تناسلی زن شروع به ترشح کرده و جدار داخلی آلت تناسلی زن (فرج)را لیز کرده و زن را برای پذیرش آلت تناسلی مرد آماده میکنند.

وقتی بر اثر تحریک، خون در اندام جنسی جمع میشود کلیتوریس سفت میشود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده میکند، همچنین سطح داخلی دیوار لوله واژن بر اثر نوعی فرآیند تعریق، با یک ماده لیز کننده پوشیده میشود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تیره تر میشود. در همین زمان میزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظهای بالا ميرود.

وقتی را که زوج ها برای پیش نوازی صرف می کنند، صرفا جنبه عاطفی ندارد. در بدن زنی که برای داشتن رابطه جنسی آماده میشود، تغییراتی صورت می گیرد که دخول را ساده تر می کند. علت این است که بدن زنان طوری طراحی شده که در هنگام دخول حداکثر آمادگی را برای باردار شدن فراهم کند، بنابراین وقتی که خانمی آمادگی لازم را بر اثر پیش نوازی پیدا می کند، رحمش به سمت بالا کشیده می شود و این کار به طول واژن اضافه می کند تا توانایی گنجایش آلت مردانه را داشته باشد در این حالت دیواره های واژن پر خون شده و مواد لغزنده ای را ترشح می کنند که دخول را آسانتر می کند. این دیواره ها بر اثر پیش نوازی مناسب از یکدیگر جدا شده و جای دادن آلت مردانه را در واژن ساده تر می کنند. بنابراین می بینیم که پیش نوازی خوشایند و به مقدار کافی تا چه حد می تواند در کیفیت رابطه جنسی تاثیر داشته باشد

پس براي به هيجان آوردن زن و آماده كردن او بايد ابتدا اورا مورد نوازش قرار داد.اندام او را مالش داد. پستانهايش را بخصوص نوك آنها را مالش داد.رانهاي او را بماليد. لاله گوشش را مالش دهيد.شانه ها و گردن و كمر زن را نوازش داده و مالش دهيم. گرفتن بوسه از صورت و لبان زن بسيار محرك است. كردن زبان مرد در دهان زن او را تحريك ميكند.نوازش كردن موهاي زن در شهوتي كردن زن مفيد است.

خلاصه هر كجاي بدن زن را كه نوازش دهيم . او را براي عمل نزديكي آماده تر ميكند. از نوك پنجه پا تا فرق كله اش همه نقاط تحريك پذير است. و هر قسمتي را كه انتخاب كنيم اشتباه نكرده ايم .


مرحله دوم . ورود آلت

در این مرحله آلت تناسلی مرد که به حالت نعوظ(راست شده)درآمده و آماده است تا داخل مهبل زن شود. و از طرفي بر اثر معاشقه و عشقبازي و نوازش زن ، زن هم آماده شده تا آلت مرد را در داخل مهبل خود جاي دهد. پس آلت مرد بايد به آرامی داخل آلت تناسلی زن(فرج زن)فرو برده شود.این عمل باید خیلی آهسته و در کمال ظرافت انجام شود تا زن بخوبی بتواند همزمان با مرد لذت ببرد.

بعد از فرو کردن آلت تناسلی مرد به داخل آلت زن همراه با بوسه و نوازش باید تحریک نقاط شهوتی زن را که قبلآ ذکر کردم ادامه دهید.همچنین گفتن بعضی از جملات شیرین و عشقی در تحریک زن موثر است.بعد از فرو کردن آلت مردبه داخل آلت تناسلی زن غددموجود در آلت تناسلی زن ترشحات فراوانی میکنندکه عمل ورود و خروج آلت مرد را آسان میکنند.همچنین در این مرحله زن به تناوب و برعکس حرکات باسن مردخود را حرکت میدهدو عضلات مهبل (فرج)خود را منقبض و منبسط میکند.که اینکار سبب تشدیدواکنشهای هیجانی شده و کمک میکند تا زن و مرد با هم به مرحله اوج لذت جنسی برسند.

بافت دیواره یک سوم خارجی واژن به علت پرخون شدن، متورم میشود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل میگردد. به این مرحله سکوی ارگاسم میگویند. در این مرحله به نظر میرسد [کلیتوریس] در زیر یک کلاهک رفته یا به داخل کشیده میشود اما در حقیقت، کلیتوریس به عنوان یک گیرنده تحریکات، درجهت پاسخ به تحریک مستقیم نواحی مجاور کمک میکند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سریعتر میشود.مرحله تلمبه زدن

این مرحله که همان اوج لذت جنسی است و طرفين نهايت لذت را از هم ميبرند. در این مرحله هیجانات جنسی به نهایت شدت خود میرسندو مرد آلت تناسلی خود را بدرون آلت تناسلی زن(مهبل زن)فشار میدهد و ميكوبد.كه به اين مرحله تلمبه زدن ميگويند. يا پمپ كردن.(البته در زبان عاميانه پسته زدن هم ميگويند.)مرحله تخليه آب مني

كه مرد همراه با لرزش بدن و فشار دادن آلت خود به عمق مهبل زن ، مایع لذتبخش خود را درون آلت تناسلی زن میریزد.در هنگام ریختن مایع لذتبخش مرد درون آلت زن عضلات انتهای آلت مرد و نزدیک کیسه های منی مرتبآ منقبض و منبسط میشوندو مایع لذتبخش را با جهش داخل آلت تناسلی زن میریزدو اوج لذت جنسی مرد فرا میرسد.در صورتیکه عمل جنسی درست انجام شده باشد زن نیز همزمان با مرد به اوج لذت جنسی میرسد.زنها برای بیان حالتی که در موقع رسیدن به اوج لذت جنسی به آنها دست میدهد جملات زیررا ذکر میکنند:(احساس خارش و مور مور شدن در تمام بدن-موجهای پیاپی که از هر جهت می آیند-مانند بالنی که داخل بدن منفجر میشود)

لوله واژن به طور ریتمیک شروع به منقبض شدن میکند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش میآید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا میرود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج لذت جنسی میشود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم یا به طور مثال عکس العمل طبیعی زانو نمیتواند به زور صورت پذیرد، این بازتابها به طور طبیعی اتفاق میافتند.
آخرين مرحله خمودگي و سستي است كه در اين حالت زن و مردي كه به اوج لذت جنسي رسيده باشند احساس رضايت ميكنند كه توام با يك نوع خستگي و رخوت است.عكس العملهايي كه در هنگام انجام عمل جنسي و بعد از آن در زن و مرد بوجود مي آيند عبارتند از:بالا رفتن فشار خون-افزايش ضربان قلب-گشاد شدن رگها و افزايش گردش خون و درنتيجه قرمز شدن چهره و بدن-كاهش ادراك حواس پنجگانه-افزايش ترشحات بزاق و بيني و اشك و غدد تناسلي-گشاد شدن مردمك چشم-راست شدن موهاي بدن. بازو بست كردن دهان . وبيان صداهاي غير عادي است.

اوج لذت جنسي در زن ديرتر از مرد دست ميدهد واين مدت از ۴ تا ۱۰ دقيقه است.بهمين دليل تحريك نقاط شهوتي زن (كه قبلا ذكر كردم) قبل از فرو كردن آلت تناسلي مرد درون آلت تناسلي زن لازم است.اوج لذت جنسي در زن عميقتر و توام با احساس آرامش بيشتري است وگاهي ممكن است در اثر همين سستي و رضايت عضلات مضيقه شل شده و چند قطره ادرارخارج شود.

مدت رسيدن به اوج لذت جنسي در مردها از ۲ الي ۴ دقيقه است.تعداد ودفعات عمل جنسي در طول مدت ازدواج در مرد كم مي شود ولي بهمين نسبت ميل به نزديكي و انجام عمل جنسي براي رسيدن به اوج لذت جنسي در زنها زياد مي شود.مرحله آخر . آرامش


در این مرحله، احتقان یک سوم خارجی واژن و احتقان عروقی تغییر کرده و از بین میرود. ضربان نبض کاهش یافته و بافتها از تورم خارج میشوند.رنگ تیره واژن به رنگ اولیه باز گشته و اندامهای جنسی به حالت طبیعی اولیه خود بر میگردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق میکند. قابل ذکر است در پاسخ فیزیولوژیکی زن به تحریکات جنسی، اعضاء غیر تناسلی بدن نیز واکنشهایی دارند از جمله: تغییراتی در پستان، در بعضی موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آمیزش یا پس از آن، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، افزایش تعداد دم و بازدم و نفسهای عمیق، تعریق ( این واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله رسیدن به آرامش بعضی احساس گرمای شدید میکنند و بعضی احساس سرما. در بسیاری موارد در قسمتهای مختلف بدن قطرات عرق جاری میشود.)تاريخ : شنبه بیست و پنجم شهریور 1391 | 14:26 | نویسنده : مشاور

تنگ کردن واژن

سوال:

من یه خانم 27 ساله هستم حدود 2 سال است ازدواج کرده ام، تقریبا همیشه عفونت رحم داشتم و هیچوقت به صورت کامل برطرف نشده یک بار تجربه سقط جنین داشته ام . درحال حاضر من وهمسرم به دلیل گشاد بودن واژنم دچار مشکل شده ایم و با مراجعه به پزشک تشخیص دادند که کمی شلی بافتهای لوله واژن دارم وهمسرم اصرار به عمل تنگ سازی واژن دارد با توجه به اینکه تاکنون زایمان انجام نداده ام شما در این مورد چه توصیه ای دارید؟به نظرتون تنها با انجام ورزشهای کگل و برطرف شدن عفونتم ممکنه مشکلم برطرف بشه؟یا اینکه باید حتما عمل تنگ سازی رو انجام بدم

جواب:

مسلما ورزش های کگل و رفع عفونت رحم تاثیر بر تنگ شدن واژن دارند ولی در نظر داشته باشید که این تاثیر معمولا پس از 6 ماه ورزش مداوم پدیدار میشود و تا زمانی که ورزش را ادامه دهید هست و خیلی هم تنگی نمی آورد . اگر مایل به تنگی سریع تر و دایمی هستید عمل جراحی ترمیم پرینه توصیه میشود ولی در نظر داشته باشید که در صورت انجام این عمل جهت اجتناب از گشادی مجدد زایمان بایستی به طریق سزارین انجام شود .


 تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 8:56 | نویسنده : مشاور

سوال:

آيا ريختن مني در واژن زن در زمان حاملگي زن مشکلي بوجود مي آورد؟

با يکبار آميزش و ريختن مني در واژن زن حامله ميشود پس اگر چند بار ديگر قبل از حاملگي دوباره آميزش صورت گيرد آيا مشکلي بوجود مياورد و اينکه چند قلو دار شدن ربطي به اين مسئله دارد؟

پاسخ:

اگر نطفه تشکیل شد... طبیعت بدن به گونه ای هست که اجازه نمیده نطفه های دیگری به غیر از نطفه تشکیل شده تشکیل بشه.. اما
بر حسب اینکه چند تخمک آزاد شود دو نوع دوقلوئی دوتخمکی و تک تخمکی وجود دارد.دوقلوئی تک تخمکی یک پدیده شانسی است و به ندرت از سایر پارامترها تاثیر می پذیرد و بروز آن تقریبا 3 تا 4 در 1000 تولد در سراسر دنیا است. این ارقام با لانه گزینی تاخیری مربوط به بارور سازی آزمایشگاهی اندکی افزایش می یابند

بروز دوقلوئی دو تخمکی در سراسر دنیا متفاوت است فاکتور های مختلفی بر آن موثرند. توارث یک فاکتور مهم است. اگر بستگان درجه یک مادر , حاملگی دوقلوئی داشته باشند , شانس وی برای داشتن دوقلو افزایش می یابد. اگر مادر , حاملگی دوقلوئی قبلی داشته باشد , شانس تکرار آن در حاملگی بعدی دو برابر می شود. سابقه مثبت در خانواده پدری , هیچ اثر ارثی فزاینده ای ندارد

نژاد مادری می تواند در میزان بروز دوقلوئی اثر کند تکرار دوقلوئی تک تخمکی از نژاد تاثیر نمی گیرد ولی دو قلوئی دو تخمکی
در 7 تا 10 مورد در هر 1000 تولد سفید پوست , 10تا 40 مورد تولد آفریقائی و 3 مورد از هر 1000 تولد آسیائی رخ می دهد. سن و اندازه مادر نیز بر این میزان موثرند. بالاترین میزان وقوع دوقلوئی دو تخمکی در مادران بیش از 35 سال و زنان چاق دیده می شود

 تاريخ : سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 | 8:53 | نویسنده : مشاور

 

غذاهای مناسب دوران حاملگی
در دوران حاملگی، با غذاهای سالم، تركیبی مطلوب از مواد مغذی برای تولید مثل فراهم سازید. در سه ماه دوم حاملگی، شما حدوداً به بیش از300 كالری در روز نیاز دارید.
 

این غذاها را به برنامه غذایی خود اضافه كنید تا كیفیت غذاهای دوران حاملگی شما بالا رود.

در دوران حاملگی، با غذاهای سالم، تركیبی مطلوب از مواد مغذی برای تولید مثل فراهم سازید. در سه ماه دوم حاملگی، شما حدوداً به بیش از300 كالری در روز نیاز دارید.

در اینجا چند نوع غذا وجود دارد كه می‌توانید آن را به غذای دوران حاملگی خود اضافه نمایید و كالری لازم برای تغذیه خود و بچه را تامین كنید.

حبوبات

چرا: نخود، عدس، لوبیا سیاه و سویا، پروتئین، فیبر، آهن، كلسیم و روی را تامین می‌كنند.

از آن لذت ببرید: در سوپ‌ها، سالادها و غذاهای پاستا، به عنوان حموس با كراكرهای سبوس‌داركامل یا در ساندویچها استفاده كنید.

گوشت گاو

چرا: تكه‌های باریك گوشت گاو مثل تكه راسته بالایی دارای پروتئین، ویتامین B6,B12 و نیاسین به‌اندازه روی و آهن با قابلیت جذب بالا می‌باشد. گوشت گاو همچنین دارای كولین است كه برای تشكیل مغز و ایجاد قوه تشخیص لازم است.

از آن لذت ببرید:گوشت خرد شده به سس پاستا اضافه كنید و در تاكو به عنوان همبرگر و در غذاهای سرخ كردنی و تند استفاده كنید.

میوه‌های حبه‌ای

چرا: آنها منبعی از كربوهیدراتها، ویتامینC ، پتاسیم، فیبر و فلوئید هستند. غذاهای گیاهی در این میوه‌ها به طور طبیعی تركیبات گیاهی مفیدی هستند كه‌ از سلولها در برابر آسیب و صدمه محافظت می‌كنند.

از آن لذت ببرید: آنها را روی برشتوك سبوس‌دار كه با ماست یا شیر پخته شده‌اند استفاده كنید و یا به كلوچه یا سالاد بیافزایید و با مقداری ماست و این میوه‌ها وكلوچه ترد خرد شده را مخلوط كنید و به عنوان دسر استفاده كنید.

کلم بروکلی

چرا: به علت وجود فیبر، كلسیم،  كارتینوئیدها، زیكسانتین(نوعی كارتینوئید)برای بهتر شدن دید و پتاسیم برای تعادل فلوئید و تنظیم فشارخون مهم می‌باشند. بروكلی همچنین دارای مواد اولیه برای تولید ویتامین‌E در بدن است.

از آن لذت ببرید: به عنوان قسمتی از پاستا و غذاهای سرخ‌شده، به صورت بخار پز شده همراه با مقدار كمی‌روغن زیتون روی پوره‌ها بریزید یا به سوپها اضافه كنید و یا آنها را سرخ كنید. بروكلی ریز ریز شده را همراه روغن زیتون روی كاغذ ریخته و در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 15 دقیقه بپزید.

پنیر (پاستوریزه)

چرا: پنیر دارای مقادیر زیادی كلسیم، فسفر و منیزیم برای بدن و برای استخوانها است به همراه ویتامین 12 B و پروتئین ( از نوع كم چرب آن استفاده كنید، برای ذخیره كالری، چربی و كلسترول)

از آن لذت ببرید: بعنوان اسنك همراه با كراكرهای سبوس دار یا میوه، روی سوپ‌ها، سالاد، ساندویچها و املت بریزید.

 تخم مرغ:

چرا: تخم مرغ دارای مقادیر مناسب پروتئین است چون تخم مرغ امینواسیدهای مورد نیاز بدن برای رشد و نمو را فراهم می‌سازد.  همچنین تخم‌مرغ حاوی ویتامینها و مواد معدنی از قبیل كولین، لوتین و زاكسانتین است.  بعضی انواع آنها، چربی امگا 3 مورد نیاز كودك برای رشد مغز و دید بهتر را مهیا می‌سازند.  پس لطفاً برچسب روی پنیر را چك كنید.

از آن لذت ببرید: در املت‌ها، در سالادها و ساندویچ، وافل (نوعی كیك) خانگی و غذاهای فرانسوی سبوس‌دار،  بعنوان اسنك،  یا نیمرو استفاده كنید.

شیر:

چرا: شیر منبع بسیار عالی از كلسیم،  فسفر و ویتامین D مواد مغذی سازنده‌استخوان مادر و بچه كه هر روز به آن نیاز دارند. شیر همچنین دارای پروتئین، ویتامین A و ویتامینهای B است.

از آن لذت ببرید: ساده یا طعم دار، مخلوط با میوه، روی كراكرهای سبوس دار و میوه، در پودینگ استفاده كنید.  بلغور جو را همراه باشیر به جای آب در مایكرووی تهیه كنید.

آب پرتقال (غنی شده)

چرا: آب پرتقال به همراه كلسیم و ویتامین D اضافه شده دارای همان مواد مغذی موجود در شیر است.  به علاوه ‌آب پرتقال دارای مقادیر زیادی ویتامین C پتاسیم و فولیت است.

از آن لذت ببرید: به صورت ساده یا یخ زده بعنوان نوشابه بدون الكل استفاده كنید.

ماهی آزاد

چرا: به علت وجود پروتئین، ویتامینهای B و چربیهای امگا 3 كه قدرت دید و رشد مغز را در كودك افزایش می‌دهد.

از آن لذت ببرید: آن را كباب كنید. از ماهی آزاد كنسرو شده در سالادها و ساندویچ‌ها استفاده كنید.

سیب زمینی شیرین:

چرا: سیب زمینی شیرین حاوی ویتامین C و فولیت،  فیبر و كاروتنوئیدها است تركیباتی كه بدن آنها را به ویتامین A تبدیل می‌كند.  همچنان مقادیر زیادی پتاسیم دارد.

از آن لذت ببرید: به صورت تنوری، تكه‌شده و پخته شده‌ استفاده كنید.  سیب زمینی پوست گرفته را برای اسنك و غذای جانبی و همچنین بصورت له شده در آب پرتقال یا كباب شده‌استفاده كنید. روی تكه‌های شسته شده سیب زمینی مقداری روغن كانولا بمالید و روی كاغذ پخت قرار داده و در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید.

غلات سبوس‌دار

چرا: غلات سبوس دار، غنی از اسیدفولیك، ویتامینهای B، آهن و روی هستند. سبوسها دارای فیبر و مواد‌مغذی بیشتری نسبت به سبوسهای عمل‌آوری شده مثل نان‌سفید، برنج سفید و آرد سفید هستند.

از آن لذت ببرید: از بلغور جو برای صبحانه، نانهای سبوس‌دار برای ساندویچ، برنج قهوه‌ای، برنج وحشی،  پاستا سبوس گندم یا برای شام، ذرت یا كراكرهای سبوس دار برای اسنك استفاده كنید.

ماست (ساده كم چرب یا بدون چربی)

چرا: به علت وجود پروتئین، كلسیم، ویتامینهای B و روی. ماست ساده بیشتر از شیر كلسیم دارد.

از آن لذت ببرید: روی میوه یا عسل، میوه‌تازه یا خشك یا روی بلغور سبوس‌دار خشك بریزید. از ماست‌ساده روی سیب زمینی شیرین پخته شده‌ استفاده كنید تا نرم‌تر شود.تاريخ : دوشنبه بیستم شهریور 1391 | 13:56 | نویسنده : مشاور

 

کیفیت روابط جنسی خود را بالا ببرید .
آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از زندگی جنسی خود لذت نمیرید؟بهتر است بدانید که رابطه جنسی برای حدود ۶۰ درصد از زنان عامل فشار و استرس است اما شاید اگر توصیه های که در ادامه آمده است را دنبال کنید بتوانید احساس بهتری داشته باشید شادتر شوید و از زندگی لذت بیشتری ببرید.


درباره کیفیت عمل جنسی با همسر خود صحبت کنید
همین امشب ۱۵ دقیقه زمان بگذارید و در این مورد با همسر خود بحث و گفتگو کنید .بهتر است پس از شام و قبل از خاموش کردن چراغها اینکار را انجام دهید.

انتخاب هدف مورد علاقه
خجالت را کنار بگذارید و کمی جسارت به خرج دهید. بهتر است از همسر خود بپرسید که به چه کاری بیشتر علاقه دارد.مطالعات در سال ۲۰۰۸ نشان دهنده این است که افرادیکه در این مورد با همسر خود صحبت میکنند کمتر دچار انفعال در راوبط جنسی خود می شوند .

یادداشت ۵ ویژگی برتر بدن همسرتان
مطالعات انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان میدهند که زنانی که احساس زیبایی و جذابیت دارند بیشتر از روابط خود لذت میبرند.در یک نظر سنجی یبش از ۲۰ درص از زنان عنوان کردند که خجالت مانع از لذت بردن انها میشود و انان از بعضی ا قسمتهای اندام خود راضی نبوده و احساس بدی در باره ان داشتند.

بوسه خداحافظی
این کار باید همانند مسواک زدن برای شما به صورت عادت در بیاید که هنگامی که از یکدیگر جدا میشوید , یکدیگر را ببوسید. این کار تاثیر بسزای د ر ایجاد صمیمیت و شور و نشاط در طول روزتان میشود.


صبح ها کمی در رختخواب متنظر بمانید .
به جای انکه با شنیدن صدای زنگ ساعت با یک پرش از جا بپرید و از رختخواب بیرون بیائید بهتر است کمی در رخخواب مانده و یکدیگر را نوازش کنید . اینکار ممکن است فقط ۳۰ ثانیه زمان ببرد اما تاثیری که نگاه کردن به یکدیگر و نوازش دارد قابل بیان نیست .

یوگا و رابطه جنسی
الن بارت نویسنده کتاب یوگا و روابط جنسی میگوید ذهن بیش از یک میلون نفر از مردم هنگام مقاربت در جایی غیر از مکانیست که در آن بسر میبرند
سعی کنید با کمک یوگا یاد بگیرید که چگونه بتوانید ذهنتان را متمرکز کنید و در یک مکان احسات جسمی و روحیتان را متوقف کنید.

لباسهای زیبا بپوشید
این یک روش بسیار زیرکانه است که هنگامیکه برای عمل مقاربت اماده میشود از لباس های زیر زیبا استفاده کنید.

رابطه جنسی در صبحگاه
یک دکتر غدد و استادیار بالینی در یکی از دانشکده های پزشکی میگوید بهترین زمان برای عمل مقاربت صبح است. افراد تمایل بیشتری به مقاربت در صبح دارند, که اینکار باعث مشود هورمون اکسی توسین در بدن شما رها شود و شما تمام طول روز را با روحیه و انرژی به کار خود ادامه دهید و علاوه بر این صبح ها میل جنسی شما برانگیخته تر است.

اتاق خوابتان را مرتب کنید
در هم برهمی بعضی از اتاقهای خواب مانع تمرکز و لذت بدن از عمل جنسی میشود.
توصیه میکنیم اتاقتن را مرتب کنید و سعی کنید اتاق خواب و اتاق کارتان را از یکدیگر جدا کنید.

 تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 14:28 | نویسنده : مشاور

 

سوالات شما را پاسخگوییم

 تاريخ : یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 | 8:0 | نویسنده : مشاور

 

«سقط جنين» به معناي «مرگ جنين» قبل از هفته بيستم حاملگي است. از نظر پزشکي اين واژه به معناي از دست دادن بچه بصورت خودبخود است. اما در عين حال بايد گفت که اين واقعه چندان هم اتفاقي و خودبخود نيست. به گفته يکي از محققان 50درصد از حاملگي ها به سقط جنين ختم مي شود. اغلب اين موارد قبل از اينکه زن دچار وقفه قاعدگي شود و يا حتي از حاملگي خود مطلع شود بوقوع مي پيوندد. در حدود 15درصد حاملگي ها تشخيص داده شده نيز به سقط جنين ختم مي شود. بيش از 80درصد از سقط جنين ها در سه ماهه اول بارداري رخ مي دهد و درصد کمي بعد از 20هفته از بارداري رخ مي دهد. علائم سقط جنين عبارتند از:
1) خونريزي (که شدت آن در حال افزايش است) 2) گرفتگي عضله و يا پيچ زدن دل3 ) دردهاي شکمي4 ) تب5 ) ضعف6 ) استفراغ7 ) کمردرد
 دلايل سقط جنين: همانطورکه گفته شد، اين اتفاق چندان هم خودبخود و بي دليل نيست، ولي دلايل آن بطور کامل شناخته شده نيست. اغلب سقط جنين هايي که در سه ماهه اول بارداري رخ مي دهد، به دليل غيرطبيعي بودن کروموزوم هاي جنين است. «کروموزوم»، ساختاري بسيار ظريف و کوچک داخل سلول است که ژن هاي زيادي را حمل مي کند. «ژن» ها، تعيين کننده خصلت فيزيکي افراد نظير; جنس، رنگ مو، رنگ چشم و نوع گروه خوني است. اغلب ناهنجاري هاي کروموزومي بطور اتفاقي رخ مي دهد و ربطي به سلامت پدر و مادر ندارد. همچنين سقط جنين به دلايل زير نيز ممکن است رخ بدهد:
1) عفونت2 ) قرار گرفتن در معرض مقدار زيادي اشعه و يا مواد سمي در محل کار3 ) مشکلات هورموني4 ) غيرطبيعي بودن رحم5 ) گردن رحم نابالغ (در اواسط بارداري و بدون هيچ نشانه اي از درد و يا زايمان گردن رحم سريعا باز مي شود.)6) روش ها و عادت هاي خاص زندگي مثل دخانيات، نوشيدن الکل و موادمخدر7 ) اختلالات سيستم ايمني مثل; لوپوس8 ) بيماري شديد کليه9 ) بيماري قلبي مادرزادي10 ) ديابت کنترل نشده11 ) بيماري تيروئيد 12 ) راديولوژي13 ) سو»تغذيه شديد14 ) استفاده از داروهاي خاص مثل; اکوتان، که براي درمان آکنه تجويز مي شود.
بعلاوه سن مادر نيز در اين رابطه مهم است. مطالعات نشان مي دهد که سقط جنين در دهه 20 زندگي مادر 12تا15درصد است و در سن 40 سالگي 25درصد خواهد شد. در اين زمان احتمال شکل گرفتن کروموزم هاي غيرعادي بالا مي رود.
- نکته: تاکنون هيچ مدرکي در مورد تاثير استرس و فعاليت جنسي و فيزيکي بر سقط جنين مشاهده نشده است. 
چگونگي تشخيص سقط جنين: اصولا پزشک مراقب با انجام معاينه لگني و تست سونوگرافي سقط جنين را تصديق مي کند. اگر سقط کامل رخ داده باشد و رحم بطور خودبخود پاک شده باشد، نيازي به اقدامات ديگر نيست. اما اغلب، رحم بطور کامل تخليه نشده و نياز به پاکسازي مي باشد. در طول اين روش گردن رحم پاک شده و باقي مانده جنين و يا بافت جفت زدوده مي شود. نوع ديگر پاکسازي و کورتاژ به کمک دارويي خاص صورت مي گيرد و باعث مي شود که بدن محتوي رحم را دفع کند. اين روش براي کسانيکه مايل به جراحي نيستند و يا در شرايطي قابل براي کورتاژ نيستند، توصيه مي شود. اگر سقط جنيني رخ نداده باشد و تنها علائم آن مشاهده شود، اغلب توصيه مي شود که فرد استراحت مطلق کند و حتي براي مراقبت شديد در بيمارستان بستري شود. در اين مورد انجام آزمايش خون براي اندازه گيري هورمون بارداري (HCG  ) و سلامت جنين واجب است. اگر خونريزي قطع شود، مادر قادر خواهد بود که فعاليت هاي قبلي را البته با احتياط دنبال کند. اگر گردن رحم متسع شود (به دليل عدم کفايت آن در نگهداري جنين) عمل سرکلاژ و يا بستن دهانه رحم صورت مي گيرد. همچنين اگر  RH  خون مادر مثبت و  RH  خون پدر منفي باشد، پزشک داروي رگام (گلوبولين ايمن) را تجويز مي کند تا از آسيب جنين به دليل توليد آنتي بادي در بدن مادر جلوگيري شود. انجام آزمايشات خون و ژنتيک در مورد مادراني که بيش از 2 سقط جنين دارند لازم است.
 چگونه مي توان از سقط جنين آگاه شد؟ 
لکه بيني و ناراحتي عمومي و نه چندان شديد از علائم بعد از سقط جنين است. اگر خونريزي شديد، تب، درد و لرز نيز مشاهده شد، سريعا به پزشک مراجعه کنيد. اينها مي تواند علائم عفونت باشد.
 آيا بعد از سقط جنين مي توان حامله شد؟
بله، حداقل 85درصد از زناني که سقط جنين داشته اند، بعد از آن حاملگي و زايمان نرمال خواهند داشت. سقط جنين حتما به اين معنا نيست که مشکل باروري وجود دارد. بعبارت ديگر تنها 1تا2درصد از زنان سقط جنين مکرر خواهند داشت. که بعضي از محققان معتقدند; اين مسئله مربوط به پاسخ ايمني مي باشد. اگر دو سقط جنين پي در پي رخ دهد، تلاش نکنيد که دوباره و بدون وقفه حامله شويد. بهتر است براي مدتي قرص ضدبارداري مصرف کنيد و از پزشک خود بخواهيد معاينات لازم را براي تشخيص علت اصلي سقط جنين انجام دهد.
 چه مدت بعد از سقط جنين حامله مي شويم؟ 
در اين رابطه بهتر است با پزشک مشورت کنيد. ممکن است تا وقوع يک قاعدگي و يا تا 3ماه نياز به زمان باشد، تا حاملگي بعدي رخ دهد. براي جلوگيري از سقط جنين مجدد، ممکن است پزشک تجويز هورمون استروژن کند. هورموني که براي القا رحم لازم است. گذر زمان براي التيام روحي و جسمي بعد از سقط جنين لازم است و فراتر از همه اين نکات، هيچگاه خود را به خاطر سقط جنين سرزنش نکنيد. انجام مشاوره براي کنار آمدن با اين اتفاق مي تواند کمک بزرگي باشد. سقط جنين قابل پيشگيري نيست و معمولا به دليل حاملگي غيرنرمال رخ مي دهد. بعضي مواقع مداواي بيماري مادر نيز مي تواند شانس حاملگي موفق را افزايش دهد.تاريخ : شنبه هجدهم شهریور 1391 | 8:8 | نویسنده : مشاور

 

چرا ترشحات گاهی بدبو می شود؟

بدبو شدن ترشحات به دلیل قارچی شدن محیط داخل واژن است. عوامل فراوانی می توانند سبب رشد قارچ ها در واژن شوند که به عنوان مثال به موارد زیر اشاره کرد:

1- پوشیدن لباس های زیر تنگ یا پلاستیکی که از عبور هوا جلوگیری کند.
2- استفاده از ژل یا صابون واژینال که سبب به هم ریختن ph محیط شود.
3- مشکلات هورمونی در دوران قاعدگی، بارداری یا یائسگی.
4- برخی بیماری ها نظیر دیابت یا مصرف برخی داروها مثل آنتی بیوتیک ها.

بهترین کار برای پیشگیری از قارچی شدن واژن تعویض مرتب لباس های زیر و نوار بهداشتی در دوران سیکل ماهانه است.

آیا شستن واژن پس از برقراری رابطه جنسی لازم است؟

برای پیشگیری از بروز عفونت های ادراری توصیه می شود پس از اتمام رابطه جنسی خانم ها نیز توالت بروند و از صابون ملایم یا ژل مخصوص شستشو استفاده کنند. شستن داخل واژن بی فایده است و توصیه نمی شود.

چرا برخی خانم ها در حین رابطه جنسی درد دارند؟

دلیل درد، یا خشکی واژن است یا عفونت آن که در صورت اول مشکل به کمک استفاده از ژل مخصوص حل می شود و در مورد دوم باید به متخصص زنان مراجعه کرد.

یکی دیگر از دلایل درد که البته بسیار نادر است یک نوع ناراحتی روانی به نام واژینیسم است که در آن فرد از خود، بدن و جنس اش ناراحت و ناراضی است.

در 5 تا 10 درصد زنان نیز آندرومتریوز یا مشکلات رحمی دلیل دردهای عمیق است که به هر حال باید برای درمان آن به پزشک زنان مراجعه کرد.

آیا زایمان واژن را خراب می کند؟

زایمان ممکن است کمی به فرج به دلیل برشی که حین زایمان در اپیزیوتومی داده می شود، آسیب برساند. به محض اتمام زایمان، ماهیچه ها و بافت های رحم و واژن مجددا جمع می شوند البته همه چیز به نوع بافت و سن مادر بستگی دارد.

آیا امکان دارد به سرطان واژن دچار شویم؟ بله.

اما این نوع سرطان بسیار نادر است در عوض سرطان دهانه رحم بسیار شایع است به همین دلیل توصیه می شود برای کاهش احتمال ابتلا تمام خانم ها از 20 سالگی و قبل از 23 سالگی واکسن پاپیلوما ویروس انسانی را بزنند و به طور مرتب برای معاینه پیش پزشک زنان بروند.

افتادگی رحم یعنی چه؟

گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که برای ماهیچه ها و رباط های پرینه به وجود می آید رحم، مثانه و رکتوم دچار افتادگی می شوند. تقریبا 15 درصد زنان با این مشکل روبه رویند و اکثرا نیز در سن یائسگی به آن دچار می شوند. بارداری، زایمان طولانی و سخت، درشتی نوزاد و دوقلوزایی از جمله دلایل افتادگی رحم است اما این ناراحتی گاهی در زنان که وزن نرمال دارند و تنها یک بار زاییده اند هم دیده می شود. در واقع جنس بافت ها در این میان بسیار مهم است. در صورتی که خانم مبتلا در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی کند یا خود بخواهد، به کمک عمل جراحی می توان مشکل را برطرف کرد.

مقاربت از راه دهان آیا خطرناک است؟

مطالعات انجام شده حاکی از آن است که رابطه جنسی دهانی کاملا بی خطر نیست، هم برای فاعل و هم برای مفعول امکان انتقال STD وجود دارد.

STD = Sexually Transmitted Diseases = بیماریهای جنسی سرایتی

چه بیماریهای جنسی (STD) از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل می شود؟

شایعترین بیماری جنسی منتقله از طریق رابطه جنسی دهانی، هرپس است (Herpes Simplex Virus = HSV)

هرپس دو نوع کلی دارد:

HSV-1 که منجر به دانه هایی در اطراف دهان می شود (تاول تبخالی) درحالیکه HSV-2 منجر به زخمهای تناسلی می گردد.

2- HPV که مخفف Human Papilloma Virus است هم ممکن است از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شود و منجر به زگیلهایی در اطراف و یا داخل دهان گردد.

مشخص شده است که گنوره (Gonorrhea) هم میتواند از فرد آلوده در طی رابطه جنسی دهانی به فرد مقابل منتقل گردد و سپس عفونت از گلوی آن فرد به ناحیه تناسلی افراد بعدی منتقل شود. بدن بطور طبیعی در طی 3 ماه میتواند باکتریهای گنوره در گلو را از بین ببرد ولی عفونت ناحیه تناسلی نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد.

امکان انتقال کلامیدیا (Chlamydia) هم از طریق رابطه جنسی دهانی وجود دارد، اگرچه کمتر رخ میدهد. کلامیدیا و گنوره منجر به زخم گلو می شوند (Sore throat). خیلی از افراد ممکن است آلوده به این میکروب باشند ولی بدون علامت بوده و از آن آگاه نباشند.

- سیفلیس (Syphilis) هم در شرایط خاص امکان انتقال در طی رابطه جنسی دهانی را دارد و آن هم در صورتی است که دهان در تماس با زخم باز یا راش پوستی عفونی قرار گیرد.

احتمال انتقال عفونتهای دستگاه گوارشی و انگلها هم در صورت تماس دهان با مقعد وجود دارد.

هپاتیت A ویروسی است که در مدفوع فرد آلوده وجود دارد و در طی تماس دهانی-مقعدی امکان انتقال دارد.

هپاتیت B بطور کلی در خون است و تنها درصورتیکه در تماس رابطه جنسی دهانی، خونی وجود داشته باشد منتقل می شود.

- آیا HIV از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل میگردد؟

انتقال HIV در طی رابطه جنسی دهانی برای هر دو فرد فاعل و مفعول با احتمال کم (Small risk) وجود دارد.

احتمال انتقال از فرد مفعول HIV مثبت به فاعل سالم در صورتی امکانپذیر است که فاعل در تماس با ترشحات جنسی (مایع منی یا ترشحات واژن) یا خون (خون عادت ماهانه یا زخمی در ناحیه تناسلی یا مقعدی) مفعول به بریدگی-زخم یا جراحت یا منطقه ملتهبی در دهان یا گلوی فرد فاعل برسد.

پوشش دهان و گلو در برابر عفونتهای ویروسی (همانند HIV) بسیار مقاوم است و اگر فرد سالم باشد امکان انتقال محتمل نیست.

بعلاوه امکان انتقال از مفعول HIV مثبت به فاعل سالم، در طی رابطه جنسی دهانی، خیلی کم است دلیل آن هم این است که میزان HIV موجود در بزاق دهان بسیار بسیار کم است و به اندازه ای نیست که منجر به آلودگی فرد مقابل گردد. تنها خطر در این حالت ممکن است بخاطر وجود زخم خونریزی دهنده یا لثه خونریزی دهنده در فرد HIV مثبت باشد که خون را به مخاط دستگاه تناسلی یا مقعدی و یا زخم و جراحتی که ممکن است فرد سالم مقابل داشته باشد، منتقل کند (هپاتیت C هم از این طریق منتقل میگردد).

ریسک انتقال HIV از فرد آلوده از طریق رابطه جنسی دهانی بسیار کمتر از ریسک آن در طی Anal یا Vaginal است.

تعیین دقیق میزان ریسک انتقال HIV در نتیجه رابطه جنسی دهانی بسیار مشکل است چرا که اکثر افرادی که رابطه جنسی دارند تنها منحصر به رابطه جنسی دهانی نمی شود و فرمهای دیگر رابطه جنسی (آنال یا واژینال) را هم شامل می شود بنابراین تعیین اینکه انتقال HIV از طریق رابطه جنسی دهانی بوده یا فرمهای دیگر رابطه جنسی، بسیار مشکل است.

نهایتا اینکه عوامل متعددی ریسک انتقال HIV از طریق رابطه جنسی دهانی را افزایش می دهند من جمله زخمها و جراحات دهانی- خونریزی لثه-زخمهای تناسلی- سوراخ کردن دهان (oral piercing) و حضور همزمان دیگر بیماریهای جنسی.

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با پنیس ( آلت تناسلی مردانه)

خطر بالقوه:

در تماس دهانی با آلت مردانه به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که آلت را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه آلودگی از طریق ترشحات پیش از منی و منی به دهان راه پیدا می کند.

برای شخصی که آلت وی بوسیله دهان شریک جنسی اش تحریک می شود نیز، از نظر نظری خطر انتقال آلودگی وجود دارد به دلیل آن که آلودگی مستقیماً از ترشحات دهان بوسیله خراش، بریدگی روی پنیس و همچنین از طریق منی با خون تماس پیدا می کند.

خطر مستند:

البته میزان خطر بمراتب بسیار کمتر از خطر تماس جنسی مقعدی و واژینال است.

ضمناً ویروس اچ. آی. وی. می تواند به شخص دریافت کننده انتقال پیدا کند حتی در مواقعی که انزال صورت نگرفته و مایع منی خارج نشده باشد.

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با واژن (عضو جنسی زنانه)

خطر بالقوه:

در تماس دهانی با عضو جنسی زنانه به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که واژن را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه مایعات مهبلی آلوده و خون واژن آلوده می تواند به داخل دهان راه پیدا می کند. (این مسئله محدود به خون دوران قاعدگی نمی شود.)

برای خانمی که عضو جنسی وی بوسیله دهان شریک جنسی اش تحریک می شود نیز، خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده ازمایعات دهان و به واژن و زخم های مهبلی و یا دیواره واژن تماس پیدا کند.

خطر مستند:

میزان خطر انتقال اچ. آی. وی. در این مورد نیز به مراتب بسیار کمتر از خطر انتقال ویروس از طریق تماس جنسی مقعدی و واژینال است. در هر صورت در چندین مورد گزارش شده از انتقال ویروس ازطریق دهان، بیشتر تماس دهانی با واژینال گزارش شده است.

خطر انتقال ویروس در تماس دهانی با مقعد

خطر بالقوه:

در تحریک دهانی مقعد نیز به شکل نظری خطر انتقال برای شریکی که تماس دهانی را انجام می دهد (کسی که مقعد را با دهان خود تحریک می کند) وجود دارد. بدلیل اینکه این عضو در معرض خون آلوده قرار دارد که از ضایعات، ترشحات و خونی که بر اثر برش، زخم و یا خراش در اطراف مقعد پدید می آید به داخل دهان راه پیدا می کند.

برای شریک جنسی که مقعد وی بوسیله دهان دیگری تحریک می شود نیز، خطر انتقال آلودگی وجود دارد، اگر ویروس و یا خون آلوده ازمایعات دهان و با مقعد تماس پیدا کند.

خطر مستند:

مواردی مستدل و مستند از انتقال بوسیله تماس دهانی با مقعد ثبت شده است.

 تاريخ : سه شنبه چهاردهم شهریور 1391 | 8:49 | نویسنده : مشاور

 

ترمیم بکارت رو از جنبه پزشکی بررسی میکنیم و از لحاظ اخلاقی یا مذهبی کاری به اون نداریم ( چون اون مقوله دیگری هست )
این عمل نه تنها در ایران بلکه در خیلی از کشورهای اروپائی و امریکا انجام میشه . هرچند بیشترین مشتریان ان از زنان اسیائی هستند .
-   متقاضیان این عمل از سنسن 14 ساله تا 48 ساله دیده شده
-   مراجعان از دختران مانتوئی گرفته تا زنان چادر و مقنعه ائی هستن
-   از خانوادهای ازادتر گرفته تا خانواده هائی  بشدت مذهبی هم طیف مراجعان این عمل هستن
-   از وضعیتها و طبقات مختلف جامعه چه از لحاظ مادی چه فرهنگی
-   در این زمینه هیچ تحصیلات اکادمیک یا مدارک پزشکی خاصی وجود نداره و صرفا نحوه عمل رو ماما یا پزشک بصورت تجربی یاد گرفته
-   60% زنان اسیائی پرده حلقوی ارتجائی دارن که بسادگی پاره نمیشه و در حین امیزش کش میاد ولی دکتر با معاینه میتونه سائیدگی در لبه های پرده رو تشخیص بده
-   در پارسال محصولی به بازار اومده که کپسول ژلاتینی هست که حاوی ماده رنگ خون هست و 20 دقیقه قبل از نزدیکی با قرار دادن در واژن میتونه خونریزی بکارت در اولین نزدیکی رو ایجاد کنه
-   این عمل نیاز به بیهوشی موضعی داره و معمولا 30 دقیقه تا 45 دقیقه طول میکشه
-   روشهای مختلفی داره در اشخاصی که 1-2 هفته به شب عروسی مونده یک کپسول رنگی رو در پشت محل دوخته شده قرار میدن
-   اگه باقیمانده های پرده وجود داشته باشه اونا رو بهم میدوزن در غیر این صورت دهانه واژن رو بهم میدوزن
-   در دخترانی که امیزش طولانی داشتن .ابتدا ماما میزان گشادشدگی  واژن رو بررسی میکنه و در صورت نیاز باید یک عمل دیگه هم برای تنگتر کردن واژن انجام بده ( که مدت زمان به 1.5 ساعت طول میشکه و هزینه هم بیشتر میشه )
-   عوارض جانبی خاصی نداره و در درصد کمی موقع خونریزی ماهیانه دچار درد میشن . در مورد کسانی که دوختن خود واژ« رو انجام دادن ممکنه در اولین تجربه شب عروسی درد بیشتری داشته باشن
-   البته مثل همه عملها احتمال عفونت وجود داره
-   توصیه خاصی بعد از عمل نشده فقط رعایت بهداشت و کار سنگین نکردن تا 24 – یا 48 ساعت پس از عمل
-    در بیشتر موارد انجام گرفتن  این عمل توسط پزشک قانونی  یا دکتر متبحر  کشف و مشخص میشه

-   در روی پرده جاهائی مثل اثر یک زخم خوب شده باقی میمونه
-   از 200 هزار تومان قیمت شروع میشه تا چند میلیون تومان ولی معمولا در حد 400 هزار تومان هم تموم میشه . کسانی هستن که با قیمت خیلی کمتر 70-80 تومان هم اینکارو میکنن ولی اغلب نتایج رضایتبخشی نداره و تابلوعه
-   در مواردی هست که علاوه بر خود عمل یک جراحی پلاستیک یا استفاده از لیزر برای از بین بردن رد و جای زخمها هم انجام میگیره که در اینصورت دیگه پزشک قانونی هم نمیتونه اونو کشف کنه ( زیر 4% میتونه اونو تشخیص بده ) البته قیمت تا 2 میلیون تومان هم میرسه !!!!!
-   اگه دختر بعد از سکس تا زمانی حداقل 3 ماه سکس نداشته باشه خود ماهیچه های اطراف واژن جمع شده و حالت بکارت میگیره ( پرده ترمیم نمیشه فقط واژن جمع میشه )
-   اغلب هیچ داماد و پسری نمیتونه داشتن یا نداشتن پرده رئ تشخیص بده . مگه از شانس شما طرف متخصص زنان یا پزشک قانونی باشه  . چون دستگاه تناسلی زنان تنوع زیادی داره و از لحاظ شکل و فرم  هر یک از اجزا با هم فرق میکنه  و تشخیص پرده توسط مرد ( حتی کسانی که روابط جنسی زیادی داشتن ممکن نیست )  البته اگه طرف برگه سلامت پرده رو بخواد مشخص میشه .تاريخ : دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 | 9:13 | نویسنده : مشاور

 

اندازه آلت تناسلی مردان-این روزها شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت پر شده از تبلیغات دستگاه‌ها و داروهای مختلف افزایش اندازه آلت تناسلی مردان، اما واقعا اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان در سنین مختلف چقدر است؟ این سوالی است که در اینجا به آن پاسخ خواهیم داد.

 ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 | 9:6 | نویسنده : مشاور

 

زودانزالی به حالتی گفته می شود که فرد نتواند زمان به انزال رسيدنش را کنترل کند و يا اينکه به حدی زود به انزال برسد که شريک جنسی اش از ارتباط جنسی لذت کافی نبرد. البته بايد انتظارات واقع گرايانه باشند.

بطور کلی چند مسئله ميتواند باعث بروز زودانزالی در آقايان بشود:

اگر فرد در زمان نوجوانی الگوی درستی برای خودارضايی نداشته باشد ممکن است به زودانزالی عادت کند و به مرور اين عادت تا سنين بالاتر هم با فرد بماند. مثلا اگر نوجوانی خودارضايی ميکند و دلهره دارد که کسی در حين اين کار او را ببيند، سعی ميکند زمان انزالش را تسريع کند و کم کم مغز ياد ميگيرد که به محض تحريک شدن آلت تناسلی فرد بايد به انزال برسد بنابراين حتی زمانی که فرد تنها است و يا با شريک جنسی اش نزديکی دارد ممکن است زودتر از زمانی که می خواهد، به انزال برسد.

کسانی که برای بارهای اول رابطه جنسی را تجربه می کنند ممکن است کنترل خوبی روی زمان انزالشان نداشته باشند. دليل اين مسئله آن است که محيط واژن خانمها احساس جديدی را در فرد ايجاد می کند که موجب تحريک شديد فرد ميشود.در اين حالت معمولا افراد به مرور زمان و با شناسايی احساساتی که در حين نزديکی دارند می توانند کنترل را بدست بياورند.

الگوی ناصحيحی که از ابتدای رابطه جنسی بين دونفر شکل ميگيرد. اين الگو ميتواند براثر فشار اطرافيان، ترس از ديده شدن و غيره در اوايل رابطه بوجود آمده باشد.

استرس و فشار روحی می تواند باعث انزال زودرس شود.

بهم خوردن تعادل هورمونهای مغزی از جمله پرولاکتين، دوپامين و سروتونين بطور طبيعی و يا بر اثر استفاده از برخی داروها می تواند باعث انزال زودرس شود. اين قضيه با مراجعه به پزشک و انجام يک سری آزمايشات هورمونی ميتواند تاييد بشود و در صورت لزوم درمان شود.

چنانچه انزال زودرس به دليل عدم تعادل هورمونی باشد وبه اين مسئله رسيدگی نشود شخص دچار انزال زودرس مزمن ميشود که احتياج به درمانهای دارويی و روان-درمانی دراز مدت خواهد داشت.

دو روش بسيار موثر در درمان انزال زودرس روش تحريک و توقف و کارکردن بر روی عضله های کف لگن هستند. اين دو روش طوری موثر است که بيشتر شبيه معجزه می ماند! نتيجه اين تمرين ها پس از شش ماه چنانچه بطور مرتب انجام شوند بروز می کنند.

روش تحريک و توقف: فرد به حالتی شبيه خود ارضايی با دست خودش را تحريک ميکند يا از شريک جنسی اش می خواهد که اين کار را برايش انجام دهد و درست پيش از رسيدن به انزال توقف ميکند، اين کاررا برای سه بار انجام می دهد و برای بار چهارم می تواند به انزال برسد.(بهتر است از ژلهای لغزنده کننده در حين اين تمرين استفاده کنيد).

تمرين ماهيچه های کف لگن: اين تمرين روی ماهيچه هايی کار می کند که مسئول نعوظ و انزال در مردان هستند. برای پيدا کردن آن ها در حين ادرار کردن، ادرار خود را نگاه داريد و سپس رها کنيد. بعد از شناسايی اين ماهيچه ها در حالت عادی (در حين ديدن تلويزيون، کار و غيره) می توانيد مرتبا آنها را منقبض کرده برای چند ثانيه نگاه داريد و سپس رها کنيد. به مرور تعداد اين تمرين ها را بالا ببريد.تاريخ : یکشنبه دوازدهم شهریور 1391 | 10:1 | نویسنده : مشاور
 

 سقط جنین‌ هایی كه توسط افراد غیر پزشك با استفاده از امكانات غیر قانونی صورت می ‌گیرند، باعث اختلال‌ های قلبی- عروقی و عفونت‌ های شدید و در مواردی باعث خارج شدن رحم از بدن مادر و در نهایت ممكن است منجر به مرگ مادر ‌‌شوند.

 بروز سقط جنین در زنان بیشتر به صورت خود به خودی اتفاق می ‌افتد که بدون استفاده از راه ‌های دارویی یا مكانیكی برای تخلیه رحم صورت می‌ گیرد. در این سقط‌ های غیر عمدی ممكن است محتویات حاملگی به طور كامل از رحم خارج و رحم جمع شود كه مشكل خاصی ایجاد نمی‌ كند.

 اگر بقایای جنین در رحم باقی بماند، می‌ تواند مشكلات بسیار زیادی برای مادر به وجود آورد، به طوری که باعث خونریزی ‌های شدید، شوك و حتی مرگ در زنان شود. زنانی كه سقط ‌های جنین خود‌ به ‌خود ناقص دارند، به دلیل باز بودن دهانه رحم و باقی ماندن بقایای جنین، دچار عفونت ‌های شدید می شوند كه موجب چسبندگی لوله رحم می شود. به همین دلیل، این بقایا به وسیله كورتاژ در محیط های بهداشتی استریل خارج می ‌شود. 

 سقط جنین غیر قانونی در واقع سقط جنین ‌هایی است كه توسط پزشكان غیر مسئول، افراد غیر پزشك و با استفاده از امكانات غیر قانونی صورت می‌ گیرد و توسط شخصی انجام می ‌گیرد كه مورد تأیید قانون كشور نیست و این گونه سقط‌ های غیر قانونی اغلب با خونریزی شدید، عفونت و شوك عفونی همراه هستند و در اكثر موارد منجر به مرگ مادر می ‌شوند. 

 درمان‌ های دارویی برای سقط جنین‌ های عمدی باعث افزایش فشار خون، اختلالات قلبی- عروقی، سردردهای مزمن یا پارگی روده و رحم، عفونت‌ های شدید و یا خارج شدن رحم از بدن مادر می شود که در نهایت ممكن است منجر به مرگ شود. 

 بروز عفونت و زخم‌های عفونی در خارج و داخل رحم به دلیل دستكاری ‌های انجام شده در حین ختم حاملگی، می تواند منجر به عفونت لوله و چسبندگی داخل رحمی و عقیمی دائم زن شود.

 تاريخ : شنبه یازدهم شهریور 1391 | 15:36 | نویسنده : مشاور

 

گاهی پس از نزدیکی ممکن است نیاز به این داشته باشید که بدانید شما باردار هستید و یا هنوز حامله نشده اید. که در زیر به برخی از موارد اشاره میکنم:

  • پس از مدتی که شما و همسرتان توسط قرص از حاملگی پیشگیری کرده اید و اکنون تصمیم به باردار شدن گرفته اید.
  • ممکن است شما در دوران زناشویی یک نزدیکی مشکوک را تجربه کنید. (پاره شدن کاندوم، نزدیکی بدون کاندوم، دخول از راه مقعد و....)
  • ممکن است در مواردی پریود شما عقب بیفتد. (ترسیدن، اضطراب، شنیدن خبر، شوکه شدن، بلند کردن بار سنگین و...)
  • و....

در این صورت شما نیاز به این دارید تا از طریق ادرار و یا خون تست بارداری دهید و در این آزمایش کوچک حامله بودن خود را تشخیص دهید. یکی از ساده ترین روشها که حتی در خانه میتوانید انجام دهید استفاده از تست بیبی چک میباشد. Baby check قیمت بسیار مناسبی دارد. (از 1500 تومان به بالا) که بسته به مارک و نوع استفاده قیمتهای متفاوتی دارند.

baby check  baby check

تست های حاملگی Baby Check چطور کار می‌کنند؟

این تست‌ها می‌توانند وجود یک هورمون خاص بارداری به نام b-HCG را در ادرار تشخیص دهند. این هورمون در ابتدا توسط تخمک و سپس جفت ترشح می‌شود و وجود آن در ادرار نشانه بارداری است.

به عبارت دیگر، این هورمون توسط سلول‌هایی که در آینده جفت را تشکیل می‌دهند، به محض اینکه رویان در جداره رحم جا گرفت، ترشح می‌شود. این هورمون در زنان غیرباردار وجود ندارد.

میزان هورمون HCG هر 2 تا 3 روز دو برابر می‌شود و در هفته 12 بارداری به حداکثر خود یعنی به 7 می‌رسد. بعد از آن شروع به کاهش می‌کند و به دلیل همین پایین آمدن است که حالت تهوع زن باردار در سه ماهه نخست بارداری کم‌کم متوقف می‌شود.

با این حال حتی بعد از این مدت هم به کمک یک آزمایش خون یا ‌آزمایش ادرار می‌توان وجود آن را در خون تشخیص داد.

وقتی تست بارداری را در ادرار قرار می‌دهید، رنگ تست تغییر می‌کند و بر اساس دستورالعملی که روی بسته درج شده، می‌توانید بفهمید تغییر رنگ نوار به چه معنی است.

در صورتی که به درستی از تست استفاده کنید و تستی که تهیه کرده‌اید مربوط به کمپانی معتبری باشد، تا 99% جواب آن صحیح است، در صورتی که جواب تستی مثبت بود، به یـــقـــیـــن شما باردار هستید، اما اگر جواب منفی بود ممکن است باردار نباشید، یا اینکه زودتر از موقع از تست استفاده کرده باشید، پس بهتر است مدتی بعد دوباره آزمایش را تکرار کنید.

توجه: بعد از سقط جنین یا کورتاژ تا هفته‌ها میزان این هورمون در بدن مادر بالا می‌ماند و تست‌های بارداری ممکن است جواب مثبت را نشان دهند. پس مراقب باشید این جواب مثبت می‌تواند هم نشانه بارداری مجدد شما باشد، هم به اشتباه به دلیل بالا بودن هورمون در اثر سقط قبلی باشد.

چطور از تست بارداری استفاده کنیم؟

تست‌های بارداری حاوی پادتن‌هایی هستند که در مواجهه با هورمون بارداری عکس‌العمل‌ نشان می‌دهند. یک خط آبی یا دو خط قرمز یا... می‌تواند نشانه باردار بودن یا نبودن شما باشد.

از آنجا که این علائم با توجه به مارک تست متفاوت است، بهترین کار، مطالعه دستورالعمل قیدشده روی جعبه تست است. در حال حاضر حتی تست‌هایی وارد بازار شده‌اند که می‌توانند تاریخ بارداری شما را هم مشخص کنند.

روی اکثر تست‌های بارداری در مورد زمانی که در طول روز باید مورد استفاده قرار گیرد، مطلبی درج نشده است. در طول شبانه روز گاهی میزان هورمون در ادرار بسیار زیاد است و در صورتی که باردار باشید احتمال دیدن جواب مثبت بیشتر است.

خوردن مایعات زیاد قبل از انجام تست سبب رقیق شدن ادرار می‌شود و در این حالت ممکن است جواب تست درست نباشد.

تست بارداری بیبی چک

آیا قابل اطمینان هستند؟

جواب مثبت این تست‌ها تا 99% قابل اطمینان است. اما اگر جواب منفی دیدید و حس می‌کنید باردار هستید، می‌توانید یک آزمایش خون هم بدهید. میزان هورمون بارداری در خون بیش از ادرار است.

 تاريخ : شنبه یازدهم شهریور 1391 | 7:59 | نویسنده : مشاور

 

بيشترين سوالاتي كه از نويسنده پرسيده شده است در مورد بكارت است. اغلب زنان و مردان جوان مي‌خواهند در مورد آن كاري كه بايد انجام دهند و نيز در مورد اينكه چه انتظاري بايد داشته باشند در هنگام آميزش براي اولين بار، اطلاعات داشته باشند مثلاَ آميزش آلت مهبل. با توجه به اهميت اين موضوع در زندگي يك شخص تعجب آور است كه در مورد اين موضوع چقدر اطلاعات كم است، و اطلاعاتي هم كه در دسترس است اغلب غلط و مضر براي جوانان بالغ است.

باكره به چه كسي گفته مي‌شود؟ يك دختر و يا زني كه به شريك مذكر خود اجازه نداده كه آلتش را درون مهبل او بكند، در نظر عامه بعنوان باكره پذيرفته مي‌شود. تعريف ديگر به دختر و يا زني باكره مي‌گويد كه هيچگونه تماس سكسي با شخص ديگري نداشته و بخوبي بدن خود را كاوش نكرده است. نظريه‌هاي ديني سخت گير به كسي باكره مي‌گويند كه نه تنها از سكس فيزيكي صرف نظر كرده‌ است بلكه حتي افكاري در مورد آن هم نداشته باشد. هنوز خيلي‌ها مي‌گويند كه يك باكره كسي است كه پردة بكارت دست نخورده داشته باشد. تعريف شما از بكارت بستگي به نقطه نظرتان دارد

هميشه استثناعاتي در مورد آنچه كه بكارت را تشكيل مي‌دهد وجود دارد. تعاريف بالا شامل افراد همجنس‌خواه و افراد دو جنسه نمي‌شود، همچنين آن دختراني را كه به زور مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و نوجوانان هتك حرمت شده را به حساب نمي‌آورد. بكارت يك صفت روحي است و نه فيزيكي. يك دوشيزه و باكره آن چيزي است كه شما به آن اعتقاد داريد

جامعة غربي يك اشتغال ذهني از آميزش دارد كه مزاياي زيادي براي آن جامعه ندارد، بخصوص براي جنسيت زن. آميزش يك امر بزرگ براي توليد مثل و داشتن بچه است، اما آن لزوماَ به زناني كه بدنبال لذت بردن از سكس و اجراي كامل آن هستند سود نمي‌رساند. اين موضوع تا حدي به اين دليل است كه همة حالتهاي جنسيت و فعاليت جنسي كه غير از سكس تعريف شده‌اند، چيزهاي غير واقعي قلمداد مي‌شوند، اگر هر چيز ديگري غير از آميزش، غير حقيقي باشد، آن نمي‌توانست وجود داشته باشد و يا وجود نداشت. بوسيلة اين تعريف از سكس، لذت سكسي زن مانع تجلي آن مي‌شود. نقشي كه چوچولة زن در ميزان لذت وي بازي مي‌كند حتي قابل شمارش نيست، همانطور كه نمي‌توان نقش آلت مرد را در لذت جنسي او ناديده گرفت. سكس اگر به سود زن باشد، بايد خيلي بيشتر از آميزش آلت مهبل براي زن باشد

مسالة ديگري كه ذهن ما را اشغال مي‌كند، حامليگيهاي ناخواسته و بچه‌هاي حاصل از آن است. ما بعنوان يك جامعة مطلوب نبايد به حاملگي بيش از يكبار بعنوان موضوع مورد علاقه نگاه بكنيم. ما اين حقيقت را كه همة روشهاي كنترل حاملگي صد در صد مؤثر نيستند را ناديده مي‌گيريم، خيلي از روشهاي كنترل حاملگي عوارض نامطلوب دارند، مثلاَ وقتي كه سقط جنين بعنوان يك راه آزاد براي انتخاب نيست، در اينصورت ما نوجواناني را كه داراي فرزند هستند از اجتماع مي‌رانيم. بعلاوه يك زن امروزي به يك زن پر مشغله گفته مي‌شود و نه به يك مادر

از آنجائيكه خيلي‌ها تلاش مي‌كنند كه سكس زن را از توليد مثل او جدا كنند، آنها سعي مي‌كنند قابليت توليد مثل زن را در مقابل و بر ضد سكس او قرار دهند. اگر ما بخواهيم براي نداشتن فرزند به زنان حق انتخاب بدهيم، نياز به آن داريم كه به آنها اجازه بدهيم كه آنها براي عمل توليد مثل بكار گرفته نشوند. اگر يك زن نخواهد كه بچه داشته باشد، اولين انتخاب او نداشتن آميزش مهبلي است، نبايد به روشهاي نا مطمئن كنترل حاملگي كه گران و غير قابل دسترس براي وي و يا مضر براي او هستند اعتماد كند. يك زن نبايد بخاطر جلوگيري از حاملگي، از خوشي جنسي خود صرف نظر كند و يا سلامت خود را به خطر بياندازد

يك زن همجنس باز نظرات خود را در مورد زنان و آميزش مهبلي بيان كرده بود. يكي از دلايل او كه باعث شده بود همجنس باز بودن به نفع او تمام شود اين بود كه او مي‌توانست انتخاب كند كه آميزش مهبلي داشته باشد يا نه بدليل اينكه هر چيزي كه مخالف با حقيقت مي‌يافت براي او الزامي نبود. اگر او ناهمجنس‌خواه بود چنين انتخابي را نداشت. نظر او چنين است كه اگر يك زن يك شريك مرد داشته باشد كه آن مرد در مورد دخول آلتش در مهبل زن شك داشته باشد، اين موضوع خيلي خنده‌دار و مضحك است. اين موضوع يقيناَ به نفع زن نخواهد بود همانطور كه در انتها به نفع مرد نيز نمي‌باشد

نمونة عالي سكس زنانه در حال حاضر اشاره مي‌كند كه زنان جوان براي آماده شدن براي فعاليت سكسي نياز دارند كه پاهايشان را از هم باز كنند. تا وقتي كه اين موضوع بصورت يك تئوري خام است، آن بطور مؤثر تصور ما را از سكس زنانه تعريف مي‌كند. ما از يك زن انتظار داريم كه تمام لذت جنسي خود را از آلت تناسلي مرد دريافت كند. نتيجة اين موضوع اين است كه زن نياز به هيچ چيز ندارد تا خود را براي سكس با شريكش يا بخصوص آميزش مهبلي آماده كند. جامعه ترجيح مي‌دهد كه زن اينچنين نباشد. سكس يك آموزش بلند مدت در طول زندگي است كه آميزش و دخول سه دقيقه از آن را در بر مي‌گيرد

اگر يك زن بالغ بخواهد كه سلامت در سكس داشته باشد، بايد كه در بچگي از نظر سكسي سالم بوده باشد. فرآيند آماده سازي براي سكس در بزرگسالي در برگيرندة دلنشين بودن در سكس و سكسي بودن در كودكي است. معمولاَ اولين كاري كه يك دختر در سكس بكار مي‌برد، كشف بدن بوسيلة خود است. در نتيجة كشف بدن بوسيلة خود، او فرج و ديگر قسمتهاي بدنش را كه به لمس كردن حساس هستند را نه تنها بوسيلة لمس كردن بدن بوسيلة خود، بلكه بوسيلة لمس بدن بوسيلة والدين و پرستاران خود مثلاَ در هنگام حمام كردن، كشف مي‌كند. به اين دليل كه او از لمس اين اندام احساس خوبي پيدا مي‌كند ممكن است كه اين كار را مكرراَ انجام دهد. اين كار مي‌تواند او را به ارگاسم برساند. مشاهده شده كه دختراني هستند كه از زماني كه تنها 3 ماه از عمر آنان مي‌گذزد براي رسيدن به ارگاسم استمنا مي‌كنند.

هنگامي كه دختر رشد بيشتر مي‌كند و توانايي حركت به اطراف را بدست مي‌آورد، جهان اطراف را كاوش مي‌كند. در نتيجة اين كاوش او بچه‌هاي ديگر را كشف مي‌كند. در هنگامي كه او ديگر بچه‌ها را كاوش مي‌كند، او اندام تناسلي آنان را مورد بررسي قرار مي‌دهد و آنها نيز اندام تناسلي او را مورد كاوش قرار مي‌دهند. از وقتي كه او از لمس شدن اندام تناسلي‌اش احساس خوبي بكند، ممكن است كه او آنها را به انجام آن كار تشويق كند. غير از كنجكاوي محتمل به نظر مي‌رسد كه بطور متقابل دو كودك شروع به تحريك اندام تناسلي با زبان بنمايند. والدين خوب مي‌دانند كه بچه‌ها هر چيزي را به لب مي‌گيرند. اگرچه يك دختر اين چيزها را خود كشف نمي‌كند و از همسالان خود ياد مي‌گيردهمة اين توسعه‌هاي سكسي در سالهاي ابتدايي زندگي يك دختر رخ مي‌دهد. به محض اينكه بلوغ شروع به رخ دادن مي‌كند، او آمادگي فعاليت سكسي براي چندين سال را پيدا مي‌كند. وقتي كه بلوغ در دختر رخ مي‌دهد، آلت شريك پسرش خيلي كوچكتر از آن است كه بتواند نفوذ عميق در فرج دختر بكند، ارگاسم زايشي توسعه نيافتة وي، او را از آسيب مصون مي‌دارد، اگر شريك او يك پسر باشد، بعلاوه بدليل اينكه بدن او قابليت بازيابي مجدد ندارد، مردان بزرگسال مسن تر به او بعنوان يك شريك زايا نگاه نمي‌كنند

ماداميكه ما درمورد سني كه توسعة سكسي رخ مي‌دهد، اتفاق نظر نداريم، نمي‌توانيم سن خاصي را براي توسعه يافتن سكس بيان كنيم و اتفاق آن چيزي ضروري است و همانطور كه در بالا بيان شد آن به مرور زمان اتفاق مي‌افتد. دقيقاَ مانند راه رفتن كه داراي مراحلي مانند سينه خيز رفتن، چهار دست و پا رفتن و سپس راه رفتن است، سكس نيز داراي مراحلي مي‌باشد. سكس يك موضوع غريزي و يا مهارت طبيعي نيست كه با ما در هنگام تولد وجود داشته باشد. داشتن آميزش بدون آگاهي‌هاي قبلي مانند سعي در بردن يك اتومبيل در يك بزرگراه اصلي در ساعات شلوغي است در حالي تا بحال با يك ماشين رانندگي نكرده باشيم. اجازه بدهيد به شما بگويم كه اين كار باعث يك تصادف دردناك مي‌شود

قبل از اينكه يك زن جوان تصميم بگيرد كه بخواهد آميزش مهبلي را بكار بگيرد بايد مهارت‌ها و دانش‌هاي سكسي زير را بياموزد

آگاهي از خود: يك زن يا يك دختر قبل از هر چيز بايد بدن خود را خوب بشناسد. اين نه تنها به اين معني است كه بايد او بداند كه چوچوله‌اش در كجا قرار گرفته، بلكه بايد بداند كه آن به چه شكل است و چگونه به انواع محركها پاسخ مي‌دهد. اين كار بايد در مورد كل بدن انجام گيرد و نه تنها در مورد چوچوله. اين موضوع با آگاهي از اينكه چه موقع و چگونه زن برانگيخته مي‌شود، شروع مي‌شود، به اين معنا كه شما تصديق كنيد كه با احساسات و افكار سكسي به حالت سكس مي‌رسيد. بيشترين آگاهي شما از ذهن و بدنتان بايد در مورد اين باشد كه كداميك بهتر كار مي‌كنند

استمنا: شما قبل از اينكه بخواهيد عاشق شريكتان باشيد بايد عاشق خودتان باشيد. در نتيجة كاوش بدن خود شما بايد چند منطقه كه خيلي به لمس كردن حساس هستند را كشف بكنيد. بدليل احساس لذت كردن از لمس اين نقاط حساس، شما مي‌توانيد مكرراَ اين عمل را انجام دهيد و از رسيدن به ارگاسم لذت ببريد. اگر شما قادر باشيد كه خودتان را به ارگاسم برسانيد براي شريكتان رساندن شما به ارگاسم خيلي راحت تر خواهد بود، اگر زمانش برسد. زيرا ذهن و بدن شما به شرايطي كه براي رسيدن به ارگاسم نياز است عادت كرده است، بعلاوه اگر شريك آيندة شما قادر به رساندن شما به ارگاسم نباشد، شما وسايل انجام اين كار را خواهيد داشت كه اين امر شما را از ناكامي در سكس مصون مي‌دارد

استمناي متقابل: اين موضوع به سادگي به اين معني است كه شما ياد بگيريد با دستانتان لذت بردن را هم بدهيد و هم بگيريد. شما بدن شريكتان را همانطور كه بدن خود را كاوش مي‌كنيد، مورد كاوش قرار مي‌دهيد. در اين فرآيند هر دوي شما ياد مي‌گيريد كه يكديگر را بوسيلة دستانتان به ارگاسم برسانيد. نگاه كردن به شريك در حال استمنا يك ابزار مناسب براي ياد گرفتن و آموزش است كه در دسترس قرار دارد. تحريك مهبلي و مقعدي ممكن است براي آماده كردن شريك براي آميزش مهبلي ممكن است مورد استفاده قرار گيرد

سكس دهاني: لبان ما مانند اندام تناسليمان خيلي حساس هستند، بطوري كه غافلگير كردن در استفاده از آنها براي تحريك ديگر قسمتها بسيار لذت بخش است. نفرت بعضي از مردم از تماس دادن لبها با اندام تناسلي از تربيت اجتماعي آنان سرچشمه مي‌گيرد. آنها دليلي براي اينكه دو انسان سالم حق انتخاب براي جذب يكديگر داشته باشند، ندارند. اين مهارت بايد آنقدر تمرين شود كه هر دو شريك قادر به تجربة ارگاسم بشوند

در چه سني يك دختر يا يك زن بايد قبل از شروع سكس، آنرا كشف كند؟ آداب و رسوم خانوادگي، محلي و اجتماعي هر دختر احتمالاَ مشخص مي‌كند كه يك دختر چه زماني اجازة فعاليت سكسي خواهد داشت. در جامعة غربي اغلب دختران حق داشتن سكس خارج از رحم را ندارند. دو عامل بلوغ و فشار دوست و شريك، تعيين كنندة سن فعاليت سكسي در دختران هستند. اينكه دوستان دختر يك دختر از نظر سكسي فعال باشند يا نه، نقش فعال تري از بلوغ در فعال شدن سكس در آن دختر بازي مي‌كند. يك دختر در سنين كم شروع به بلوغ مي‌كند ولي ممكن است شروع فعاليت سكسي در او حتي زودتر از بلوغ روي داده باشد. دليل اين امر اينست كه كاراكترهاي ثانوي سكسي در او يعني پستانها، توجه پسران بزرگتر را جلب مي‌كنند، و شايد به اين دليل كه دختر قادر نيست كه توسعة خود را ناديده بگيرد، سكس در او به سرعت به حركت درآيد. او اغلب كمتر از دختران بزرگتر تمايل به داشتن سكس دارد

در اغلب اوغات بهتر است كه دختران جوان سكس را تا انجام آن با شريكشان به تعويق بياندازند. دليل اينكه دختران جوان بايد سكس را به تعويق بياندازند اينست كه جامعه آنها را براي آن بخوبي آماده نمي‌كند و به اين دليل نيست كه صبر كردن براي آنان يك امر طبيعي است. ما معمولاَ توسعة سكسي دختران را در هنگام تولد قطع مي‌كنيم و آنرا تا سن هجده سالگي و زمان ازدواج آنها به تعويق مي‌اندازيم. وقتي ما بسوي جنسيت آنان بازمي‌گرديم، با عجله به سوي آن مي‌رويم. شايد ما از آنان انتظار داريم كه در شب عروسي كاملاَ سكسي باشند. موقعي كه يك دختر نوجوان علاقه نسبت به جذب سكس شريك خود دارد، دليلش بكار گرفتن دخول و آميزش است، حتي اگر او فعاليتهاي سكسي ديگري براي به تعويق انداختن آن انجام دهد، اين عمل به زودي روي خواهد داد. در هنگام توسعة سكسي يك دختر كه در سن بين ده تا پانزده سالگي شروع مي‌شود، ممكن است او اولين بار دخول را تجربه كند

زناني كه در سنين كم فعاليت سكسي خود را شروع كرده‌اند آرزو مي‌كنند كه اي كاش بيشتر صبر مي‌كردند حتي اگر تجربيات اوليه آنان احساس مثبتي هم در آنان بوجود آورده باشد. بيشتر آنان به عقب مي‌نگرند و مي‌فهمند كه آن موقع كه آنان فعاليت سكسي را شروع كردند آمادگي براي آن را نداشته‌اند. دليل آنها اين است كه در آن زمان آنا اطلاعات كافي در مورد سكس نداشته‌اند و در نتيجه برايشان لذت بخش نبوده است. آنها حتي مهارتهاي سكسيشان را تا پنج، ده و يا بيست سال پس از اينكه شروع به آميزش كردند، توسعه ندادند. آنها ممكن است كه استمنا نكرده باشند و استمناي دوطرفه و سكس دهاني را هم بصورت سرسري انجام بدهند. آنها به اين دليل كه فكر كردند مهارتهاي اساسي لازم نيستند، آنها را كامل توسعه ندادند. ماداميكه آنان از سكس در سطح عاطفي لذت مي‌بردند، ارگاسم اتفاق نمي‌افتاده

من دوست داشتم به همة زنان بگويم كه اين نوشته‌ها را وقتي كه شروع به كاوش سكس خود با شريكشان كردند، دقيق بخوانند، اما نمي‌گويم. اين بستگي به خواسته‌هاي هر شخص دارد. اگر والدين به شما اجازه بدهند كه از زمان بچگي سكسي باشيد، شما قبل از اينكه بتوانيد اين نوشته‌ها را بخوانيد سكسي خواهيد بود. به بيان ديگر اگر شما در خانواده يا جامعه‌اي زندگي كنيد كه به زنان جوان اجازة سكسي بودن ندهد، انشعابات سكسي شدن شما، بدون توجه به آنچه شما آرزو مي‌كنيد، بيش از آنچه براي شما خوب باشد، برايتان دردناك است. گاهي اوقات حتي اگر سكس اشتباه نباشد، درست هم نيست

هر زن بايد بدون خودخواهي، حقوق خود در سكس را مشخص كند. اگر شما مطمئن تيستيد كه آيا آماده هستيد، شما آماده نيستيد و بايد صبر كنيد. يقيناَ براي يك زن جوان سخت نيست كه تا بيست سالگي صبر كند تا كاوش سكسي خود را با شريكش انجام دهد. چون هميشه در جامعه خطراتي وجود دارد، يعني انتقال بيماريهايي چون ايدز، براي يك زن بهتر است كه صبر كند. من به دختران نوجوان نمي‌گويم كه با شريكشان سكس نداشته باشند، فقط راه عاقلانه را انخاب كنند اگر تصميم به اين كار داشتند. هر دختري بايد اين تصميم را در زندگي اتخاذ كند

بطور قطع، موقعيتهايي وجود دارد كه يك زن جوان نبايد از نظر سكسي فعال بشود. دليلي براي يك زن جوان نيست كه او احساس كند كه او بايد براي سكس بكار گرفته بشود. اگر او اين راه را احساس كند، اشتباهات وحشتناكي در اين موقعيت مرتكب مي‌شود. اگر كسي به شما بگويد شما بايد يا شما مجبور هستيد، شما نبايد اجبار را بپذيريد. بطور قطع دليلي ندارد كه شما مجبور به داشتن دوره‌هاي سكسي باشيد. شما فقط بايد به اين دليل سكس داشته باشيد به اين دليل كه شما مي‌خواهيد آنرا كاوش كنيد، و به اين دليل كه مي‌خواهيد لذت سكسي را هم بدهيد و هم دريافت كنيد

اگر شريك يك زن جوان و يا دوستانش واقعاَ علاقه‌مند به او است و به او احترام مي‌گذارد و عاشق او است، هرگز آنها او را مجبور به فعال بودن سكسي نمي‌كنند. عشق آخرين دليل باري داشتن رابطة سكسي است. اگر شريك شما واقعاَ عاشق شما باشد، از شما نمي‌خواهد كه از نظر سكسي فعال باشيد، قبل از آنكه شما آماده باشيد. اگر در موقعيتي شما احساس راحتي كامل نمي‌كنيد، اين چيز درستي نيست و شما بايد خود را از او دور كنيد. روية كار دختران اين است كه آنها براي برانگيختگي نياز به كسي دارند كه آنها را از نظر عاطفي ساپورت كند. در نبود اين شخص، آنها بيشتر تمايل به داشتن رابطة سكسي پيدا مي‌كنند، حتي اگر بدانند كه نبايد اين كار را بكنند. پدر و مادر و مراقبت كننده‌هاي ابتدايي، در زندگي دختران جوان خيلي ضروري هستند

اگر يك دختر جوان تصميم بگيرد كه آميزش مهبلي را كاوش كند، زمان واقعي و سني كه او بايد اين كاوش را انجام دهد چه موقع است؟ اگر يك كسي در تسلسل توسعه بخواهد آميزش مهبلي را كشف كند، من به مسايل بالا توجه مي‌دهم، او احتمالاَ براي آميزش مهبلي بكار گرفته مي‌شود وقتي به بلوغ مي‌رسد، زمانيكه كاراكترهاي ثانويه آنان فعال مي‌شود و توجه مردان مسن‌تر را جلب مي‌كند. از آنجائيكه او براي سالهاي زيادي از نظر سكسي فعال است، او احتمالاَ از نظر فيزيكي و فكري نيز براي انجام آن آماده است. علاوه بر اين، غير قانوني بودن اين امر در جامعه باعث حاملگي دختران جوان و احتمالاَ افزايش شمار مرگ و مير مادران و كودكان مي‌شود. ماداميكه دختران زيادي قاعدگي را در سن ده سالگي شروع مي‌كنند، بدن آنان و فكرشان، آمادگي براي آبستن شدن را ندارد. بكار گرفته شدن در آميزش مهبلي، وقتي كه كشش بيولوژيكي تكامل نيافته است، يك نظر خوب نيست. يك فرد بايد دانش كافي در مورد آن داشته باشد، اگرچه دختران نوجوان كشش قوي سكسي دارند كه اغلب نمي‌توان از آن چشم‌پوشي كرد. اغلب ما به شوخي مي‌گوئيم كه پسران نوجوان يك كارخانة متحرك هورمون هستند، در حاليكه دختران نوجوان نيز در همين وضعيت هستندتاريخ : چهارشنبه هشتم شهریور 1391 | 11:10 | نویسنده : مشاور

 

تغییرات پوست در دوران بارداری

 

بارداری دوره ای از تغییرات هورمونی و متابولیکی وسیع و شدید است که چون موقتی است- بدن قادر به تحمل آن می باشد. در طی این دوره تغییرات متعددی در پوست - ناخن و موها بروز می کند. ضایعات و تغییرات پوستی در طول بارداری فوق العاده شایع هستند. به علت شرایط خاص روحی و روانی زنان باردار- این تغییرات می توانند سبب بروز نگرانی هایی شوند که مربوط به زیبایی ... (بیا ادامه مطلب)

 ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه هشتم شهریور 1391 | 11:4 | نویسنده : مشاور

 

عللی که برای درد پستان مطرح شده شامل اینها هست:
درد های حول و حوش زمان قائدگی( و نه تخمک گذاری)- درد ناشی از ایجاد غده های خوش خیم(Fibrocystic breast disease)- تغییرات طبیعی به علت هورمونهای زنانه- شروع دوره بلوغ- شروع دوره یایسگی- حاملگی- شیر دادن- درمان با هورمون زنانه استروژن- درد های عضلات و استخوان های سینه- صدمات به سینه- زونا- داروهائی مثل: digoxin-methyldopa-spironolactone-oxymetholone-chlorpromazine- عفونت پستان- سرطان پستان-

همانطور که میبینید علت های زیادی برای این مشکل وجود داره .. وچون قصد من از جواب به شما طبابت نیست.. و تشخیص و درمان دقیق و صحیح نیست.. مختصری در باره شایعترین علت درد پستان که درد حول و حوش قائدگی هست میپردازم.. اگر احیانا متناسب با مشکل شما نیست.. بهتره به پزشک زنان مراجعه کنید

درد های دوره ای پستان(Cyclic breast pain)
این درد ها معمولا از چند روز قبل از قائدگی شروع میشن و معمولا با شروع خونریزی این درد ها فروکش میکنند. معمولا در هر دو سینه احساس میشن.. و همینطور در بالای سینه ها.. نزدیک بازوها. شدت درد میتونه.. از ملایم تا خیلی شدید هم باشه.تاريخ : چهارشنبه هشتم شهریور 1391 | 8:29 | نویسنده : مشاور

 

احساس درد حین ارتباط جنسی لذت مورد نظر را از بین خواهد برد. از این گذشته، رابطه جنسی باید تجربه ای لذت بخش و خوشایند باشد نه دردناک.

خوشبختانه، اگر مردان وقت بیشتری را برای عشق بازی و ناز و نوازش خانمشان صرف کنند تا دستگاه تناسلی زن استراحت کند و روان کننده طبیعی آن راه بیفتد، و اگر زن و مرد از یکی از جدیدترین روان کننده های آمیزشی استفاده کنند، این مشکل برطرف خواهد شد.

چه زمان کمک بگیرید؟

اگر این درد فقط در یک قسمت از رابطه جنسی برایتان اتفاق بیفتد، می توانید به راحتی آن را نادیده بگیرید. اما اگر  این درد پیوسته ادامه یابد دیگر نمی توانید اعتنا نکنید. برای بهتر کردن اوضاع باید کاری کنید.

اما چطور؟ اگر می دانید که پزشک خانوادگیتان در این زمینه مهارت کافی دارد میتوانید مشکل را با او در میان بگذارید اما واقعیت این است که بیشتر پزشک های داخلی به اندازه کافی برای مقابله با اینگونه دردها آموزش ندیده و مهارت ندارند.

متاسفانه، کلینیک های تنظیم خانواده مملو از بیمار است و متخصصین آن وقت کافی برای رسیدگی به مشکلات خانم هایی که در ارتباط جنسی دارای مشکل هستند، ندارند.

یک راه دیگر این است که به یک متخصص زنان مراجعه کنید و از او بخواهید که به شما برای حل مشکلتان کمک کند.

عامل احساسی

بد نیست نگاهی به این مشکل بیندازیم و ببینیم علت دردناک بودن رابطه جنسی چه می تواند باشد. اما خوب است به خاطر داشته باشید که همیشه کمی از عناصر احساسی نیز در این قبیل مشکلات دیده می شود.

اگر شما هم هنگام برقراری ارتباط جنسی دچار درد می شوید، مطمئناً این مسئله باعث نگرانی و ناراحتی شما شده است. این نگرانی و ناراحتی به کلی شهوت جنسی شما را خاموش می کند و همین مسئله باعث می شود دفعه بعد درد بیشتری را تجربه کنید.

متاسفانه، مقاربت دردناک در اکثر موارد می تواند تاثیرات احساسی بسیار مخربی بر یک رابطه داشته باشد. گاهی اوقات حتی پیش می آید که زوج هایی به خاطر این مشکل از هم جدا می شوند. با در نظر گرفتن این مسائل دیگر واضح است که باید سریعاً به دنبال راه چاره ای برای مشکل خود باشید.

علت آن چیست؟

عوامل مختلفی می توانند در بروز مقاربت دردناک تاثیرگذار باشند که خیلی از آنها چندان جدی نیستند. اما برخی از این عوامل کاملاً جدی هستند.درواقع، این ارزیابی باید توسط پزشک شما صورت گیرد که متخصص در آزمایش دستگاه تناسلی است.

یکی از اولین چیزهایی که باید مشخص شود این است که آیا این درد عمقی است یا نزدیک به خارج است؟

پاسخ به این سوال شاید چندان ساده هم نباشد. گاهی اوقات این درد هم سطحی و هم عمقی است. اما تشخیص اینکه درد از کدام ناحیه است می تواند به تشخیص مشکل کمک کند.

گرفتگی عضلات واژن

گرفتگی عضلات واژن می تواند هم درد سطحی و هم عمقی ایجاد کند و یکی از متداولترین عوامل بروز درد حین رابطه جنسی است. این اسپاسم و گرفتگی عضلات آن ناحیه از بدن است که معمولاً به خاطر ترس از آسیب دیدن اتفاق می افتد.

این گرفتگی معمولاً آنقدر دردناک است که ادامه ارتباط غیرممکن می شود—گاهی اوقات حتی برای سال ها.

برخی از خانم ها که دچار گرفتگی عضلات واژن می شوند، دیگر هیچوقت نتوانسته اند یک رابطه جنسی کامل داشته باشند یا حتی از نواربهداشتی استفاده کنند. این دسته از خانمها حتی نسبت به آزمایش های واژن نیز ترس دارند به همین علت هیچوقت برای معاینه نزد پزشک و متخصص نمی روند.

گرفتگی عضلات واژن درد بسیار زیادی ایجاد می کند و خانم هایی که دچار آن می شوند معمولاً تا حد زیادی از دست همسرشان، پزشکشان و حتی خودشان، عصبانی می شوند. اما این وضعیت تقصیر هیچ کس نیست.

دلایل متداول این مشکل عبارتند از:

تربیت و پرورش محدود و سخت گیرانه که زن طوری بار آمده باشد که به رابطه جنسی به عنوان کاری زشت و ناپسند نگاه کند.
تربیتی که در آن به زن این باور غلط داده شده که مهبل خیلی تنگ است به همین دلیل رابطه جنسی خیلی دردناک می شود.
در گذشته به فرد تجاوز شده باشد یا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته باشد. تجربیاتی مثل این ممکن است باعث شود فرد از رابطه جنسی ترس داشته باشد.
عفونت های دردناک مهبل
عدم راحتی با والدین،در سطح ناخودآگاه.

این باور غلط وجود دارد که خانم هایی که دچار گرفتگی عضلات مهبل هستند به طور کل از رابطه جنسی و برقراری رابطه جنسی بدشان می آید.

درواقع، خیلی از خانم هایی که دچار این وضعیت هستند بسیار علاقه مند به نزدیکی با همسرشان هستند.

خیلی از آنها از عشق بازی و ناز و نوازش های همسر لذت می برند و حتی برخی از آنها می توانند به همین ترتیب به ارگاسم برسند. اما به محض اینکه همسرشان به برقرار ارتباط مبادرت ورزد، این لذت از بین می رود.

عوامل دیگر درد عمقی حین رابطه جنسی

مشکل گردنه رحم: آلت تناسلی مرد، با شدت به گردنه رحم برخورد می کند. درنتیجه عفونت های گردنه رحم و نواحی حساس روی آن می تواند موقع ارتباط جنسی ایجاد درد کند.

 مشکل رحم: اختلالات مختلف رحم می تواند درد عمقی حین رابطه جنسی ایجاد کند.

تورم درونی رحم: این اختلال که بسیار هم متداول است معمولاً رحم و بافت های اطراف آن را تحت تاثیر قرار می دهد. این مشکل باعث می شود این نواحی بسیار حساس شوند مخصوصاً وقتی نزدیک به عادت ماهیانه فرد می شود. فشار آلت جنسی مرد روی ناحیه ای که دچار این مشکل است، دردی شدید و عمقی ایجاد می کند.

مشکل تخمدان: کیست های تخمدان هم ممکن است درد ایجاد کنند. این درد همچنین اگر نوک آلت جنسی مرد به تخمدانی که  در جای عادی خود قرار ندارد برخورد کند، ایجاد می شود.

بیماری التهابی لگن: این مشکل با عفونت ایجاد می شود و اخیراً به خاطر ویروسی به نام کلامیدیا متداولتر شده است. اگر این ویروس درمان نشود، تا حد زیادی احتمال بروز این بیماری وجود دارد. در این مشکل، بافت های عمقی درونی به طرز بدی ملتهب می شوند و درنتیجه فشار رابطه جنسی منجر به ایجاد درد می شود.

بارداری خارج از رحم: ایجاد فشار روی آن می تواند دردناک باشد. 

عوامل دیگر درد سطحی حین رابطه جنسی

نبود مایع روان ساز: این مسئله می تواند به خاطر استرس، وقفه افتادن در رابطه جنسی، راحت نبودن بدن پدید آید. بی مهارت مرد در مقدمه رابطه جنسی هم می تواند یکی از متداول ترین دلایل بروز این مسئله باشد.

بزرگ بودن آلت جنسی مرد: بعضی از خانم ها شکایت دارند که آلت تناسلی همسرشان بیش از اندازه بزرگ است. درواقع، وقتی زن تحریک می شود و راحت هم باشد، واژن تا چند سانتیمتر باز می شود بنابراین هر زنی باید بتواند هر نوع آلت تناسلی را تحمل کند.

اما اگر فرد به آلت تناسلی بزرگ عادت نداشته باشد یا مشکلات قبلی عفونت های ادراری یا تورم درونی رحم داشته باشد می تواند حین رابطه جنسی برای او استرس و اضطراب ایجاد کند.

یک اختراع جدید می تواند در این مورد به درد بخور باشد. این اختراع مثل یک حلقه بالشتکی است که مرد ته آلت تناسلی خود می اندازد. این باعث می شود طول آلت تناسلی که وارد وازن می شود کوتاهتر شود.

خشکی یائسگی یا پس از یائسگی: این مسئله معمولاً به خاطر افت هورمون های جنسی در خانم هاست. درمان با قرص های مخصوص یا کرم هورمونی معمولاً مشکل را برطرف می کند. روان سازهای معمولی مخصوص رابطه جنسی هم می تواند کمک کند.

عفونت واژن: این عفونت ها بسیار متداول است. یک نوع عفونت که تعداد زیادی از خانم ها را گرفتار می کند، برفک است. تاول یا تبخال روی وازن هم می تواند دردناک باشد.

 آسیب دیدگی: آسیبدیدگی فرج یا واژن ممکن است در تجاوز های جنسی اتفاق بیفتد و بعدها مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند. انواع متداولتر آسیب ها با پارگی های موقع وضع حمل اتفاق می افتد.

زگیل روی دستگاه تناسلی: این مشکلات در افرادی که از نظر جنسی بی بند و بار هستند به وفور دیده می شود. معمولاً این زکیل ها می تواند درد ایجاد کند، به خصوص اگر عفونی شوند.

تورم فرج یا مادگی: فرج یا مادگی به دهانه وازن اطلاق می شود. این مشکل می تواند به خاطر عوامل مختلفی باشد از جمله مواد شیمیایی موجود در ماده های شوینده بدن و صابون ها.

ورم خونی چوچوله: این مشکل کبودی یا خون مردگی است که روی چوچوله ایجاد می شود که به خاطر سایش بیش از حد می تواند باشد. این مشکل معمولاً طی چند هفته بهبود می یابد.

اجسام خارجی در واژن: متداول ترین این اجسام، تکه پنبه ای از نوار بهداشتی است که جا مانده است. این مسئله معمولاً ایجاد درد می کند به خصوص اگر آن پنبه منجر به عفونت شده باشد.

حساسیت اندام های جنسی خارجی: این مشکلی بسیار ماندگار و دردناک است که در آن ناحیه خارجی اندام های جنسی بسیار حساس میشود و فقط لمس کردن آن درد شگرفی ایجاد می کند. دلیل این مشکل هنوز شناخته شده نیست اما معمولاً می توان آن را با موفقیت درمان کرد.

سرطان: سرطان معمولاً به ندرت منجر به درد در رابطه جنسی می شود اما برای خانمی که تا قبل از ۴۰ سالگی با چنین مشکلی مواجه نبوده است می تواند یک علامت اخطار باشد.

آیا مردها هم ممکن است حین رابطه جنسی دچار درد شوند؟

گاهی اوقات مردها نیز حین ارتباط جنسی دچار درد می شوند. دلایل متداول این مشکل می تواند شامل اختلالات پوستی روی آلت جنسی مثل اگزما یا پسوریازیس باشد. همچنین ممکن است به این علت باشد که وازن زن برای آلت تناسلی مرد خیلی کوچک است. یک روان ساز خوب مخصوص رابطه جنسی می تواند در این زمینه کمک کند.

عوامل معمول درد مردها حین رابطه جنسی عبارتند از:

برفک که در این مورد زن هم مبتلا به این مشکل خواهد بود.
بخیه ای که پس از وضع حمل در واژن زن جا مانده باشد.
نخ آئودی یا آئودی که به خوبی در واژن جاسازی نشده باشد.
بیماری پیرونی (Peyronie’s disease)،اختلالی مردانه که موجب خم شدن آلت تناسلی می شود.

 تاريخ : سه شنبه هفتم شهریور 1391 | 14:7 | نویسنده : مشاور

 

ما پاسخگوی سوالات شماییم.

 تاريخ : سه شنبه هفتم شهریور 1391 | 14:7 | نویسنده : مشاور

 

ما پاسخگوی سوالات شماییم.

 تاريخ : سه شنبه هفتم شهریور 1391 | 8:33 | نویسنده : مشاور

 

عموماً درمان سالپنزیت نیازمند بستری شدن در بیمارستان است. در حالی که تحقیقی که اخیراً انجام شده است، نشان می‌دهد که این بیماری عفونی را در خانه هم می‌توان درمان کرد، با همان تأثیرگذاری و بدون تکرار این مشکل در بارداری بعدی.

سالپنژیت عبارت است از التهاب لولۀ رحم. میکروب های باعث این آسیب عفونی، عامل بیماری های مقارتبی محسوب می‌شوند. سالپنژیت شدید، نیازمند درمان فوری است زیرا بدون درمان، ممکن است التهاب به سایر اعضا (واژن، رحم، تخمدان) انتقال پیدا کند و باعث ناباروری شود. درمان با آنتی بیوتیک 10 روز تا سه هفته طول می‌کشد و این بیماری را به اتمام می‌رساند. با این حال، به علت احتمال بازگشت بیماری، مراقبت های بهداشتی از دستگاه تناسلی و رحم ضروری است.

معمولاً، درمان سالپنژیت مستلزم بستری شدن است. تا به حال، درمانی غیر از این مورد بررسی قرار نگرفته بود. گروهی از محققان، 830 بیمار مبتلا سالپنژیت از شدت کم تا متوسط را تحت نظر گرفتند. آنها را به دو گروه تقسیم کردند، یک گروه بستری شدند و تحت درمان داخل وریدی قرار گرفتند، گروه دیگر که بستری نشده بودند، بر رویشان درمان داخل عضله ای انجام شد. تمام بیماران داروی یکسانی (ستوکسیتین و دوکسی سیلین) دریافت می‌کردند، تنها تفاوت شان، شیوۀ ورود دار و البته بستری بودن یا نبودن، بود.    

حدود 35 ماه بعد، تعداد بارداری ها، بازگشت عفونت و دردهای لگنی تجزیه و تحلیل شدند. پژوهشگران هیچ تفاوتی در عملکرد گروه ها مشاهده نکردند. بنابراین حدس زده می‌شود که هیچ تفاوتی در درمان سالپنژیت، با شدت کم تا متوسط، چه در خانه و چه در بیمارستان وجود ندارد. این نتیجه قابل توجه است زیرا درمان در خانه از نقطه نظر اقتصادی شرایط مطلوب تری را برای بیمار رقم می‌زند. 

 


تاريخ : دوشنبه ششم شهریور 1391 | 9:44 | نویسنده : مشاور

 

چه راهکاری انتخاب کنم تا حامله شوم؟

تخمک گذاری چیست؟
تخمک گذاری به زمانی گفته می شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می شود و این زمان را “دوره باروری” در سیکل قاعدگی می نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان شما به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله های فالوپ، به طرف رحم حرکت می کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی شود.

چگونه زمان بیشترین باروری، با تخمک گذاری مشخص می شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرمها می توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد.

اگر در حوالی زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می یابد و شما می توانید خوشحال باشید، زیرا شانس با شما همراه است: در زوجهای معمولی که می توانند به صورت طبیعی بچه دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانمهایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می شوند. شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید.

همچنین شما می توانید از این اطلاعات استفاده کرده و با خودداری از آمیزش در نزدیکی زمان تخمک گذاری، از بارداری جلوگیری کنید. البته توجه داشته باشید که این روش، بهترین روش جلوگیری از بارداری نیست و استفاده از آن ممکن است موفقیت آمیز نباشد.

چگونه می توانم زمان تخمک گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانمهایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می کشد، چهاردهمین روز معمول روز تخمک گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمول چند روز طول می کشد.

با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است این است که به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه های تخمک گذاری را فرا بگیرید.

تغییر در ترشحات دهانه رحم: هر چقدر روزهای بیشتری از دوره شما بگذرد، حجم این ترشحات افزایش پیدا کرده و بافت آنها نیز تغییر می کند. این تغییرات، بیانگر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن شما است. هنگامی که این ترشحات شفاف، لیز و چسبنده باشد، احتمال باردار شدن شما به حداکثر می رسد. به نظر بسیاری از خانمها، ترشحات در این دوره مانند سفیده تخم مرغ است.

این ترشحات در حالت طبیعی به عنوان یک سد محافظ عمل می کنند، اما در زمان اوج توانایی باردار شدن در شما، این ترشحات به اسپرم اجازه می دهند تا از مجرای رحم عبور کرده و به سمت رحم بروند، سپس به طرف لوله های فالوپ حرکت کنند تا با تخمک شما برخورد نمایند.

افزایش دمای بدن: پس از تخمک گذاری، دمای بدن شما ممکن است بین ۰٫۴ تا ۱٫۰ درجه افزایش پیدا کند. شما این تغییر را احساس نخواهید کرد، اما می توانید با استفاده از یک دماسنج، “دمای پایه بدن” یا BBT خود را اندازه گیری کنید.

دمای پایه بدن یعنی دمای بدن در هنگام صبح و پس از بیدار شدن از خواب، پیش از آنکه هرگونه فعالیتی انجام دهید. این افزایش دما بیانگر آن است که تخمک گذاری در بدن شما انجام شده است، زیرا آزاد شدن یک تخمک منجر به تحریک و افزایش تولید هورمون پروژسترون می گردد، که دمای بدن را افزایش می دهد.

زمان حداکثر توانایی شما برای باردار شدن، دو تا سه روز پیش از این است که دمای بدن شما افزایش پیدا کند. برخی از متخصصان بر این باورند که ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از مشاهده اولیه افزایش دما نیز شما شانس باردار شدن را دارید، اما اکثر آنها اذعان می کنند که این زمان برای حامله شدن خیلی دیر است.

پس از تخمک گذاری، یک تا دو روز طول می کشد تا سطح هورمون پروژسترون به حدی برسد که دمای بدن شما را افزایش بدهد. اما از آنجا که تخمک تنها حداکثر ۲۴ ساعت می تواند زنده بماند، هنگامی که دمای بدن افزایش پیدا می کند، دیگر برای باردار شدن خیلی دیر شده است،.

به همین دلیل، متخصصان توصیه می کنند که دمای بدن خود را برای چند ماه دقیقا زیر نظر گرفته و نموداری برای آن طراحی کنید تا بتوانید الگوی افزایش دما را تشخیص داده و زمان احتمالی تخمک گذاری خود را مشخص کنید. در این صورت می توانید به گونه ای برنامه ریزی کنید که دو تا سه روز پیش از موعد افزایش دمای بدن خود، آمیزش داشته باشید.

درد در ناحیه پایین شکم: حدودا ۲۰% از خانمها می توانند تخمک گذاری و فعالیت مربوط به آن را احساس کنند، که نشانه های آن می تواند از درد ملایم تا تیر کشیدن های شدید و ناگهانی باشد. این حالت، که به آن میتل اشمرز ی mittelschmerz گفته می شود، ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

تستهای پیش بینی کننده تخمک گذاری چگونه کار می کنند؟
این تستها که در داروخانه ها یا فروشگاههای دیگر موجود بوده و بدون نسخه نیز به فروش می رسند، افزایش هورمون LH را، که دقیقا قبل از تخمک گذاری رخ می دهد، در ادرار شما تشخیص می دهند. استفاده از این تستها ساده تر بوده و نتایج آنها نیز دقیق تر از دماسنجهای BBT است و می توانند تخمک گذاری را ۱۲ تا ۳۶ ساعت زودتر تشخیص داده و احتمال بارور شدن شما را در همان ماه اولی که از این تستها استفاده می کنید به حداکثر برسانند.

اما این دستگاهها خالی از اشتباه نیز نیستند. در مواردی نادر، آنها وجود LH را ثبت می کنند. در واقع پاسخی که دستگاه به شما می دهد، یک جواب “مثبت” یا “منفی” است، نه یک عدد. به این ترتیب نمی توان تضمین کرد که در صورت مثبت بودن پاسخ، حتما تخمک گذاری انجام خواهد شد؛ در واقع میزان هورمون LH می تواند با یا بدون آزاد شدن تخمک، افزایش پیدا کند. همچنین ممکن است افزایش میزان این هورمون به صورت کاذب نیز اتفاق بیفتد، که دوباره سطح آن کاهش یافته و پس از آن کمی مانده به تخمک گذاری مجددا افزایش پیدا می کند.

برای به دست آوردن حداکثر دقت، راهنما و دستورالعمل تست را به دقت مطالعه و پیگیری کنید. با این حال، اگر راهنمای تست به شما می گوید که اولین ادرار خود در طول روز را تست کنید، ممکن است بهتر باشد که دومین ادرار خود را تست کنید. ادرار شما در طول شب غلیظ می شود، که در نتیجه ممکن است نتیجه تست “مثبت” ولی “کاذب” باشد.

دوره شما از اولین روزی که پریود آغاز می شود، محاسبه می گردد. در صورتی که دوره شما ۲۸ روزه باشد، تست را از روز یازدهم آغاز کرده و به مدت ۶ روز ادامه دهید؛ یا تست را به تعداد روزهایی که شرکت تولید کننده دستگاه توصیه کرده است، ادامه دهید. در صورتی که دوره شما بین ۲۷ تا ۳۴ روز است، روز تخمک گذاری شما ممکن است بین روزهای سیزدهم تا بیستم باشد. تست را از روز یازهم آغاز کرده و تا روز بیستم ادامه دهید. در صورتی که دوره شما نامنظم است، ممکن است به این نتیجه برسید که استفاده از این تست نمی تواند آزمون مناسبی برای تشخیص زمان تخمک گذاری در شما باشد.

اگر بخواهم حامله شوم، چه زمانی برای آمیزش بهتر از سایر اوقات است؟
برای حامله شدن، زمان بندی دقیق بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد. اسپرم می تواند دو تا سه روز زنده بماند، اما تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده خواهد ماند. برای افزایش احتمال حامله شدن، باید در حوالی زمان تخمک گذاری، بیشتر از یکبار آمیزش داشته باشید. همچنین نزدیکی یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری و سپس انجام آمیزش مجدد در روز تخمک گذاری نیز مناسب است. در این حالت، احتمالا تعداد بیشتری از اسپرمهای سالم در لوله های فالوپ، آماده رها شدن تخمک خواهند بود.

البته، زمان دقیق رها شدن تخمک در خانمها، مشخص نیست و به طول دوره قاعدگی آنها بستگی دارد. تخمک گذاری در خانمها معمولا ۱۴ روز پیش از آغاز پریود بعدی انجام می شود. دقت کنید که این زمان، بر خلاف باور عموم، دقیقا در وسط دوره ماهیانه آنها قرار ندارد. اگر دوره شما ۲۸ روزه باشد (که متوسط سیکل قاعدگی در خانمها همین مدت است)، آنگاه می توان گفت که تخمک گذاری تقریبا در وسط دوره انجام می شود. اما اگر مثلا دوره شما ۳۵ روزه باشد، تخمک گذاری در روز بیست و یکم انجام خواهد شد، نه روز هفدهم که وسط دوره است.

چگونه می تواتم بفهمم که در حال تخمک گذاری هستم؟
برخی از خانمها متوجه تخمک گذاری می شوند و برخی دیگر، تغییر خاصی را مشاهده نمی کنند. اگر به فکر بارداری هستید، دوره ماهیانه خود را برای چند ماه متوالی زیر نظر بگیرید. برخی از نشانه های ظریف تخمک گذاری عبارتند از:

حساس شدن پستان ها
درد خفیف در ناحیه پایین شکم
افزایش ترشحات واژن و تبدیل شدن این ترشحات به ماده ای شبیه به سفیده تخم مرغ.
اندکی افزایش (در حدود ۰٫۴ تا ۱ درجه) در دمای پایه بدن یا BBT: شما می توانید دمای بدن خود را هر روز صبح پیش از آنکه از رختخواب خارج شوید اندازه گیری کنید؛ این افزایش دما، دو روز پس از تخمک گذاری صورت می گیرد. در صورتی که نمودار دمای بدن خود را به مدت چند ماه ترسیم کنید، می توانید زمان تقریبی تخمک گذاری را پیش بینی کنید.
اگر پریودهای من منظم نباشند، حامله شدن برایم سخت تر خواهد بود؟
اکثر خانمها ۱۲ بار در سال پریود می شوند، اما برخی از آنها ممکن است کمتر پریود شده یا حتی اصلا پریود نشوند. استرس، تمرینهای سنگین ورزشی، افزایش یا کاهش شدید وزن و مواردی دیگر، از جمله عواملی هستند که می توانند بر پریود شما اثر بگذارند. هر چقدر پریود شما نامنظم تر باشد، تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری مشکل تر می شود. در صورتی که زمان تخمک گذاری را در چند ماه متوالی زیر نظر بگیرید، می توانید چند روزی را که بیشترین احتمال حامله شدن وجود دارد، تشخیص دهید.

فرض کنید سه دوره متوالی شما به ترتیب ۲۸، ۲۱ و ۳۲ روزه باشد. سیکل قاعدگی خود را برای چند ماه متوالی در نظر گرفته و یادداشت نمایید. سپس عدد ۱۷ را از کوتاهترین دوره ماهیانه، و عدد ۱۱ را از طولانی ترین دوره ماهیانه کم کنید. تعداد روزهای مابین این دوعدد، روزهایی هستند که احتمال باردار شدن شما در آنها بیشتر از سایر روزها است. اگر دوره های شما نامنظم بوده و بیشتر از ۳۵ روز نیز طول می کشند، با یک متخصص مشورت نمایید تا علت این بی نظمی را مشخص کند. علت آن می تواند یکی از موارد زیر باشد: سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS یا به زبان ساده تر کسیت تخمدان، اختلال عملکرد تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن شدید، یا افزایش میزان پرولاکتین.

آیا ممکن است آمیزش را امتحان کنیم تا ببینیم حاملگی اتفاق می افتد یا نه؟
مسلما لازم نیست که هر روز دمای بدن خود را اندازه گیری کرده یا موارد متعددی را یادداشت کنید. حتی رسیدن به اوج لذت جنسی نیز برای حامله شدن لازم نیست. حداقل دو بار در هفته آمیزش داشته باشید، شاید شانس به کمک شما بیاید.

تستهای تشخیص حاملگی خانگی

چگونه باید از تستهای حاملگی خانگی استفاده کرد؟
تستهای حاملگی خانگی، وجود یکی از هورمونهای نشانگر حاملگی به نام “گونادوتروپین جفتی انسان” یا hCG را در ادرار نشان می دهد. این هورمون که توسط سلولهای جفت تولید می شود، ابتدا هنگامی که تخمکِ بارور شده، در رحم جای می گیرد (تقریبا شش روز پس از حامله شدن)، در جریان خون شما وارد می شود. سپس میزان هورمون hCG در طی هفته های بعدی در بدن به سرعت افزایش پیدا کرده و مقدار آن هر دو روز دو برابر می شود.

 ۱۴ روز پس از حاملگی (یعنی تقریبا همان زمانی که شما انتظار دارید پریود بعدی شروع شود)، برخی از تستهای حاملگی ممکن است بتوانند این هورمون را در ادرار شما تشخیص داده و نتیجه مثبت برای حاملگی را اعلام کنند. اما بر خلاف ادعاهای تهیه کنندگان آنها، این تستها غالبا آنقدر دقیق نیستند که بتوانند حاملگی را در این مرحله تشخیص دهند. در واقع، اگر یک هفته دیگر هم (پس از زمانی که انتظار داشته اید پریود بعدی آغاز شود) صبر کنید، می توانید امید داشته باشید که نتیجه دقیق تری از این تستها به دست آورید.

اگر در اولین روزی که انتظار پریود شدن را داشته اید اما پریود نشده اید از این تستها استفاده کنید، نتیجه تا چه حد دقیق خواهد بود؟
اکثر این تستها ادعا می کنند که بیش از ۹۹% دقت دارند، یعنی به طور ضمنی بیان می کنند که شما همین که زمان پریود بعدی تان فرا رسید اما پریود نشدید، می توانید از این تستها استفاده کنید؛ اما تحقیقات نشان داده است که این ادعاها چندان هم صحیح نیستند. واقعیت این است که میزان hCG در ادرار در روزهای پس از لقاح، در افراد مختلف متفاوت است.

ممکن است از انواع تست های موجود در بازار، یک یا تعداد کمی از آنها به اندازه کافی دقیق باشد که بتواند در اولین روز از پریود بعدی، سطح هورمون hCG را تشخیص داده و نتیجه مثبت بدهد. در واقع علت اصلی این است که حساسیت برخی از این تستها بقدری نیست که بتواند به آن مقداری از این هورمون که در ادرار خانمهای حامله در اولین روز از پریود بعدی شان وجود دارد، واکنش نشان دهد.

اکثر این تستها در روز اول از موعد پریود بعدی، تنها قادرند ۱۶% از حاملگی ها را تشخیص دهند؛ هر چند یک هفته بعد از موعد پریود بعدی، اکثر این تستها می توانند نتیجه مثبت حاملگی را ارائه دهند.

پس چگونه این تستها می توانند ادعای دقت در همان روزهای اول باردار شدن را داشته باشند؟
در واقع آنها چنین ادعایی ندارند. آنها صرفا ادعا می کنند که در مجموع “بیش از ۹۹% دقت دارند”، سپس به طور جداگانه می گویند که می توانید در اولین روز از موعد پریود بعدی، از این تستها استفاده کنید. در صورتی که تهیه کنندگان یک تست بخواهند از برچسب “دقت بیش از ۹۹%” بر روی تست حاملگی خانگی خود استفاده کنند باید نشان دهند که نتیجه این تست در آزمایشگاه، مشابه با نتیجه سایر تستهای موجود یا حتی بهتر از آنها است.

از آنجا که تستهای موجود دقیق تر از تستهای قدیمی هستند، تعجبی ندارد که بتوانند به این ادعاهای خود جامه عمل بپوشانند؛ اما توجه داشته باشید که این تستها ممکن است نتوانند حاملگی را در اولین روز از موعد پریود بعدی تشخیص دهند در حالیکه با گذشت زمان این امکان وجود دارد.

چگونه می توانم تشخیص دهم که کدام تستها بهتر و دقیق تر هستند؟
به سادگی نمی توان به این سوال پاسخ داد. هر روزه محصولات جدیدی به بازار می آیند و تستهای فعلی نیز پیشرفته تر می شوند.

به همراه برخی از این تستها، اطلاعاتی نیز در مورد میزان “حساسیت” و “دقت” تست ارائه شده است. میزان حساسیت تست بدین صورت ارائه می شود: حداقل میزان غلظت hCG (بر حسب میلی واحد در یک میلی لیتر از ادرار) که تست قادر به تشخیص دادن آن است. به عنوان مثال، تست حاملگی که ادعا می کند می تواند میزان ۲۰ mIU/ml از hCG را تشخیص دهد، باید دقیق تر از تستی باشد که می گوید می تواند میزان ۵۰ mIU/ml را تشخیص دهد.

متأسفانه باید گفت که نمی توان به این اطلاعات چندان اعتماد کرد، زیرا انواع مختلفی از hCG وجود دارد و این اعداد لزوما بیانگر توانایی تشخیص نوعی از hCG نیست که در اوائل بارداری در ادرار دیده می شود.

چگونه می توانم از تست حاملگی خانگی استفاده کنم؟
ابتدا تاریخ انقضاء محصول را نگاه کنید، خصوصا اگر مدتی از خرید آن گذشته است، تا مطمئن شوید که هنوز می توانید از آن استفاده کنید. اگر محصول را در محل مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری کرده باشید، ممکن است فاسد شده و دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد؛ پس بهتر است آن را دور بیندازید و یک تست جدید بخرید. هنگامی که می خواهید از تست استفاده کنید، دستورالعمل نحوه استفاده از آن را به دقت مطالعه کنید، زیرا نحوه استفاده از محصولات مختلف ممکن است متفاوت باشد. در اکثر این قبیل از تستها باید نمونه ادرار خود را در یک ظرف بریزید و سپس نوار کاغذی مخصوص را در آن فرو کنید.

ممکن است در برخی دیگر با استفاده از قطره چکانی که در کنار محصول به شما داده شده است، چند قطره از آن را در سوراخی که روی دستگاه تعبیه شده است، بریزید. در برخی دیگر از تستها می توانید مستقیما روی کاغذ مخصوص ادرار کنید. در بعضی هم می توانید از هر کدام از دو روش که مایل هستید استفاده کنید.

همچنین نحوه نمایش نتیجه نیز در این تستها متفاوت است: برخی از آنها نوارهای باریک صورتی یا آبی رنگ را بر روی کاغذ تست نمایش می دهند، اما برخی دیگر ممکن است علامت مثبت یا منفی را بر روی یک پنجره نمایش دهند. در اکثر این تستها، یک نشانگر کنترل نیز وجود دارد که نشان می دهد آیا نتیجه تست معتبر است یا نه. اگر این نشانگر تغییر رنگ ندهد بیانگر آن است که نتیجه تست معتبر نیست.

شاید به علت فاسد شدن یا دلایلی از این قبیل باشد و ممکن است نتیجه بارداری به دست آمده از آن واقعا اشتباه باشد. در صورتی که چنین اتفاقی افتاد، می توانید با فروشنده کالا تماس گرفته و بخواهید که یک تست جدید برایتان بفرستند، هر چند ممکن است رسیدن این تست جدید مدتی طول بکشد و شما نتوانید به سرعت از آن استفاده کنید.

اکثر تستها عنوان می کنند که نتیجه تست ظرف ۵ دقیقه مشخص می شود، هرچند که ممکن است برای گرفتن نتیجه مثبت مجبور باشید تا ۱۰ دقیقه نیز صبر کنید.

آیا ممکن است نتیجه تست منفی باشد، اما باردار باشید (یعنی نتیجه منفی کاذب به دست بیاید)؟
در صورتی که نتیجه تست منفی باشد و در صورتی که هنوز پریود نشده اید، چند روز یا یک هفته دیگر صبر کرده و مجددا از تست استفاده کنید. شاید تخمک گذاری دیرتر از زمانی که تصور می کرده اید انجام شده باشد و در نتیجه هنوز برای انجام تست حاملگی بسیار زود باشد.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار خود در صبح استفاده کنید، زیرا ادرار در آن زمان بیشترین غلظت را دارد.

توجه داشته باشید که نتیجه منفی لزوما به معنای حامله نبودن نیست. در صورتی که در موعد مقرر پریود نشدید، ممکن است حامله شده باشید؛ پس بهتر است از مصرف دارو و سایر کارهایی که در دوران حاملگی خطرناک است خودداری کنید. در صورتی که تا یک هفته بعد پریود نشدید و نتیجه تست هم هنوز منفی بود، بهتر است به ملاقات پزشک خود بروید تا علت این امر مشخص شود.

آیا ممکن است نتیجه تست مثبت باشد، اما باردار نباشید (یعنی نتیجه مثبت کاذب به دست بیاید)؟
بله؛ نتیجه مثبت کاذب هم ممکن است مشاهده شود و این یعنی نتیجه تست مثبت باشد، اما شما حامله نباشید.

در صورتی که شما نتیجه مثبت زودهنگام از تست بگیرید و کمی بعد هم پریود شوید، ممکن است دچار عارضه “حاملگی شیمیایی” شده باشید. این بدان معناست که یک تخمک بارور شده به رحم منتقل شده و سپس به اندازه ای رشد کرده است که هورمون hCG تولید کند؛ اما پس از آن، رشد تخمک بنا به دلایلی متوقف شده است. این اتفاق برای ۲۰ تا ۵۰ درصد از تخمکهای بارورشده می افتد، که دلیل آن ممکن است غیرطبیعی یا ناسالم بودن تخمک یا عدم توانایی آن برای رشد و تبدیل شدن به جنین، باشد.

در این حالت، شما دوباره پریود خواهید شد، هرچند این دوره پریود ممکن است کمی دیرتر شروع شده و خونریزی شما نیز بیشتر از حد معمول باشد. در گذشته که تستهای حاملگی به اندازه امروز دقیق نبودند، این حاملگیهای شیمیایی هیچ وقت تشخیص داده نمی شدند. به همین دلیل، برخی از متخصصان بر این باورند که بهتر است تا یک هفته پس از موعد مقرر پریود بعدی خود نیز صبر کنید و سپس تست حاملگی را انجام دهید تا نتیجه دقیق تری به دست بیاورید.

توجه داشته باشید که در “بارداری خارج رحمی” (یعنی زمانی که تخمک بارور شده در جایی غیر از دیواره رحم قرار گرفته باشد)، ممکن است نتیجه مثبت یا منفی از تستهای حاملگی به دست بیاید. در صورتی که درد در ناحیه شکم یا خونریزی غیرطبیعی مشاهده کرده اید (صرف نظر از نتیجه تست حاملگی)، با پزشک خود تماس بگیرید.

تستهای حاملگی خانگی با تستهایی که در مطب پزشکان یا ماماها انجام می شود، چه تفاوتی دارند؟
در برخی از کلینیکها، دقیقا از همان تستهای خانگی استفاده می شود. پزشکان و ماماها، زمانی که می خواهند مقدار دقیق hCG در خون شما یا تغییرات مقدار آن در طول زمان را بدانند، مثلا زمانی که به سقط جنین مشکوک باشند، از آزمایش خون بارداری استفاده می کنند. در این آزمایش تنها به یک جواب مثبت یا منفی اکتفا نمی شود و مقدار دقیق نوعی از hCG بنام “بتا” در خون اندازه گیری می شود.

تست حاملگی خانگی را از کجا می توانم خریداری کنم؟
شما می توانید این تستها را از اکثر داروخانه ها تهیه نمایید، و برای خریداری آنها به نسخه پزشک نیاز نخواهید داشت. اما دقت کنید که در برخی بسته ها ممکن است بیشتر از یک تست وجود داشته باشد که اگر آنها را بخرید، معامله بهتری انجام داده اید!

چه مدت طول می کشد تا حامله شوم؟

تعیین اینکه چه مدت طول می کشد تا یک نفر باردار شود، دشوار است. عواملی مانند سن، سلامت عمومی و سلامت دستگاه تناسلی، زمان آمیزش و لقاح، همگی بر احتمال حامله شدن شما تاثیر می گذارند..

با این حال، آمارهای کلی زیر می تواند تا حدودی بیانگر مدت زمان لازم برای حامله شدن باشد. زوجهای طبیعی و سالم در هر دوره یک ماهه، ۲۵% احتمال باردار شدن دارند؛ که اگر یک دوره یکساله را برای آنها در نظر بگیرید، شانس حامله شدن آنها (در طول دوازده ماه) بین ۷۵ تا ۸۵ درصد می شود. با این حال، این مدت ممکن است برای برخی از زوجهای کاملا سالم و طبیعی، بیشتر از یکسال نیز طول بکشد.

شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید.

 ۱۰ نشانه اصلی که بیانگر بارداری احتمالی است.

آیا حامله شده اید؟ به احتمال زیاد تا موعد اولین پریود بعدی یا حتی یکی دو هفته بعد از آن، نشانه خاصی را مشاهده نخواهید کرد.

در صورتی که در چند ماه اخیر وضعیت قاعدگی خود را به دقت زیر نظر نداشته اید، یا اگر پریود شما نامنظم بوده و هر ماه تغییر می کرده است، ممکن است نتوانید موعد دقیق قاعدگی بعدی خود را مشخص نمایید. اما اگر برخی از نشانه های زیر در شما ظاهر شدند و تا مدتی هم پریود نشدید، ممکن است باردار شده باشید. دقت کنید که همه خانمهای حامله این نشانه ها را مشاهده نخواهند کرد. در این حالت می توانید از تستهای حاملگی خانگی استفاده کنید تا مطمئن شوید!

توجه کنید که این نشانه ها به ترتیب عکس اهمیت چیده شده اند و شماره ۱۰ کم اهمیت ترین و شماره ۱ مهمترین علامت هستند.

۱۰- تورم و حساسیت در پستانه
یکی از نشانه های اولیه حاملگی، حساس و دردناک شدن پستانها به علت افزایش سطح هورمونها است. درد پستانها ممکن است شبیه به درد آنها در هنگام پریود، یا کمی شدیدتر باشد. این عارضه پس از سه ماهه اول حاملگی و با عادت کردن بدن به تغییرات هورمونی، تا حد زیادی از بین می رود.

۹- خستگی
ناگهان احساس خستگی می کنید؟ یا نه، احساس کوفتگی و ضعف عمومی شدید دارید؟ هیچ کس به درستی نمی داند که علت بروز این خستگی های ناگهانی در اوائل حاملگی چیست، اما احتمالا افزایش ناگهانی سطح هورمون پروژسترون می تواند یکی از عوامل بروز خواب آلودگی باشد.

با ورود به سه ماهه دوم حاملگی احتمالا سرحال تر شده و احساس انرژی بیشتری خواهید کرد، اما احساس ضعف و خستگی در اواخر دوران حاملگی دوباره باز خواهد گشت، زیرا در آن دوران وزن نسبتا زیادتری را باید حمل کرده و همچنین به علل مختلف ممکن است خواب کافی نداشته باشید.

۸- خونریزی ناشی از لانه گزینی
برخی از خانمها در حدود روزهای یازدهم یا دوازدهم پس از باردار شدن (یعنی تقریبا همزمان با زمان پریود بعدی)، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی مشاهده می کنند. این خونریزی ممکن است ناشی از ورود تخمکِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم شما باشد، اما کسی دلیل قطعی آن را نمی داند. حرکت تخم لقاح یافته به سمت رحم، ۶ روز پس از بارور شدن آغاز می شود و هنگامی که می خواهد در دیواره رحم، محلی را برای استقرار خود برگزیند، مختصر خونریزی اتفاق می افتد.

این خونریزی بسیار کم و اغلب به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز خواهد بود و تنها یک یا دو روز طول خواهد کشید. در صورت مشاهده خونریزی یا لکه بینی، خصوصا اگر همراه با درد باشد، پزشک خود را در جریان بگذارید؛ زیرا این موارد ممکن است نشانه های حاملگی خارج رحمی باشند.

۷- تهوع یا استفراغ
در اکثر خانمها، تهوع صبحگاهی تا حدودا یک ماه پس از باردار شدن رخ نمی دهد. حتی برخی از خانمها آنقدر خوش شانس هستند که هیچ گاه این عارضه را تجربه نمی کنند. اما احساس تهوع در تعدادی از خانمهای حامله، بسیار زودتر آغاز می شود؛ همچنین این تهوع ممکن است فقط در صبحگاه رخ ندهد. عارضه ویار بارداری ممکن است صبح، ظهر یا حتی شب هنگام بروز کند.

تقریبا نیمی از خانمهایی که به این عارضه دچار می شوند، با آغاز سه ماهه دوم حاملگی، به کلی بهبود پیدا می کنند. شدت این عارضه در بقیه خانمها نیز غالبا در ماه چهارم یا پنجم حاملگی کاهش می یابد.

۶- افزایش حساسیت نسبت به بوه
اگر در اوائل دوران حاملگی به سر می برید، ممکن است احساس خوشایندی نسبت به برخی بوها، مثلا بوی ساندویچ یا حتی یک فنجان قهوه نداشته باشید؛ و حتی ممکن است برخی بوهای خاص موجب بروز حالت تهوع در شما شوند. این امر ممکن است ناشی از افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن شما باشد، اما این صرفا یک احتمال است و کسی از علت قطعی آن خبر ندارد. همچنین ممکن است مشاهده کنید برخی از غذاهایی که قبلا بسیار دوست داشته اید، اکنون حال شما را به هم می زنند؛ این هم کاملا طبیعی است!

۵- نفخ شکم
تغییرات هورمونی در اوائل حاملگی ممکن است موجب بروز حالت نفخ در شما بشوند؛ که این حالت مشابه با همان وضعیتی است که برخی از خانمها پیش از آغاز پریود ماهانه خود تجربه می کنند. به همین دلیل، حتی در اوائل حاملگی که رحم شما هنوز هم بسیار کوچک است، ممکن است احساس کنید که اندازه دور کمر لباسها برای شما کوچک شده است!

۴- تکرر ادرار
اندکی پس از باردار شدن، ممکن است احساس کنید که به طور مرتب نیاز به ادرار کردن دارید. چرا؟ علت عمده این مطلب آن است که در دوران حاملگی، حجم خون و مایعات در بدن شما افزایش پیدا می کند، که در نتیجه حجم بیشتری از مایعات به کلیه ها و در نتیجه مثانه شما وارد می شود.

این عارضه ممکن است از هفته ششم حاملگی آغاز شده و در طول دوران حاملگی ادامه پیدا کرده یا حتی وخیم تر شود، البته رحم در حال رشد شما نیز فشار بیشتری بر مثانه وارد خواهد کرد.

۳- تاخیر پریود
اگر پریود شما معمولا منظم بوده اما این بار به موقع شروع نشده است، می توانید پیش از آنکه سایر نشانه های فوق را مشاهده کنید، از تست حاملگی استفاده نمایید. اما اگر قاعدگی شما منظم نبوده یا اینکه زمان پریودهای قبلی خود را یادداشت نکرده اید، تهوع، حساسیت پستانها یا افزایش دفعات استفاده از دستشویی می توانند نشانه های حاملگی باشند.

۲- دمای پایه بدن شما بالا مانده است
اگر دمای پایه بدن خود را یادداشت می کرده اید و اکنون مشاهده می کنید که این دما به مدت ۱۸ روز در مقدار بالاتر از معمول باقی مانده است، احتمالا حامله شده اید.

و نهایتا:

۱- تست حاملگی خانگی که نتیجه مثبت بدهد
علی رغم تبلیغاتی که روی جعبه های این تستها دیده می شود، اکثر آنها تنها یک هفته پس از موعد پریود بعدی می توانند حاملگی را تشخیص دهند. پس اگر زودتر از این موعد از این تستها استفاده کرده و نتیجه منفی گرفتید، بهتر است چند روز بعد دوباره تست را تکرار نمایید. البته اگر هنوز پریود نشده باشید!

پس از اینکه یکی از این تستها نتیجه مثبت داد، با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. هنوز هم قطعی ترین روش اثبات بارداری، حداقل در ایران، انجام آزمایش خون و اندازه گیری -hCGβ است. شاید هم پزشک شما ترجیح دهد برای پیگیری های آینده، از حالا مقدار آنرا اندازه گیری کند.

 

-->

تاريخ : دوشنبه ششم شهریور 1391 | 8:7 | نویسنده : مشاور

 

 زوج هائی که دچار عدم باروری شده اند از چند حالت خارج نیستند .

زوج ( مرد ) ممکن است که چنین حالت هائی داشته باشد .

عدم تحرک لازم اسپرم ها ، برای باروری .
کم بودن تعداد اسپرم ها .
نداشتن حرکت سریع .
مرگ و میر سریع اسپرم ها .
ناقص بودن اسپرم ها .
زود انزالی آقایان که امروزه ، بیماری اکثر آقایان است !
داشتن بیماری واریکوسل ( واریس بیضه ) .

آقایانی که دچار عفونت اسپرم شده اند !


توصیه هائی که به این نوع افراد می شود

عصبی نشدن و حرص نخوردن ، کنار گذاشتن در گیری فکری ، که بسیار مهم است .
از مصرف کلیه غذاهای مضر که در صفحه 247 کتاب 15 روز تا سلامتی بیان شده است پرهیز شود .
فصل 8 همان کتاب ، مطالعه شده و از مصرف غذاهای سرد خود داری شود و از غذاهای گرمی بخش استفاده شود ، برای از بین بردن عفونت بهتر است که روزانه 3 حبه سیر را خرد کرده ، 5/2 ساعت بعد از غذا با 1 لیوان شربت عسل  قورت داده شود . ( هر حبه بعد از هر وعده غذا ) .
صفحه 279 همان کتاب مطالعه شده و از شیرینی معجون جوانه گندم که 4 مثقال دارفلفل را آسیاب کرده و به آن معجون افزوده و هر شب 1 قاشق غذا  خوری میل شود .

رعایت مسائل بهداشتی و نظافت شخصی و نداشتن یبوست مزاج که بسیار حائز اهمیت است .
در صورت داشتن بیماری واریکوسل ، روغن زیتون و روغن کنجد از هر کدام 1 استکان تهیه کرده و مخلوط کنید و هر شب با 1 قاشق غذا خوری از همان روغن بیضه ها را هر شب بمدت 40 روز چرب کرده و خوب ماساژ دهید تا واریس از بین برود .
منطقی بودن و تسلط بر اعصاب و روان مهمترین مسئله ای است که می تواند شما را از زود انزالی نجات دهد .
خوب جویدن غذا و 2 لقمه کمتر میل کردن و شکم را زیاد پُر نکردن عامل مهم دیگری است که شما را از زود انزالی نجات می دهد .
بازی و ملاعبه و آگاهی به مسائل زناشوئی عامل مهم دیگری است که زود انزالی شما را بر طرف می کند .
آرامش و ملایمت با یکدیگر و رعایت مسائل زنا شوئی  عامل مهم  دیگری است که کمک می کند زود انزالی آقایان بر طرف گردد .
توصیه می شود که آقایان غذای مختصری را 3 ساعت قبل از خواب میل کنند و هنگام خواب اجابت مزاج انجام شود .
در این مورد بهتر است که خانم همکاری های لازم را با همسر خود داشته باشد به جای این که او را سرزنش کند ، با او همکاری لازم را داشته باشد .
استفاده از آب ، روزی 6 لیوان که بصورت نیم ساعت قبل و دو ونیم ساعت بعد از غذا رعایت شود .
توصیه می شود که آقایان همراه غذا کمی زنجبیل تازه میل کنند .
با رعایت کردن مسائل فوق به لطف الهی مسئله آقایان بر طرف خواهد شد ، انشاا...
هرکاری را با نام مبارک خداوند سبحان آغاز کنید و با هر لقمه غذائی که میل می کنید جمله مبارک بسم الله الرحمن الرحیم را بر زبان جاری کنید .

استفاده از جوانه گندم تازه روزانه 5 تا 7 قاشق غذاخوری ، با سالاد و لیمو ترش تازه و روغن زیتون و 1 قاشق غذا خوری عسل همراه سالاد ثوصیه می شود که قبل از غذا میل شود .
همکاری و هماهنگی زوجین با یکدیگر شرط لازم و ضروری است برای رسیدن به هدف .
آقایان سعی کنند که بی خوابی نداشته و بیش از حد خود را خسته نکنند و استراحت لازم را داشته باشند .
داشتن آرامش و توکل بر خداوند سبحان رمز رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد .

 تاريخ : یکشنبه پنجم شهریور 1391 | 15:38 | نویسنده : مشاور

 

۱- فرزندان پیش دبستانی: پدرانی که صاحب فرزند کودکستانی میباشند، از رابطه جنسی کمتری برخوردارند. در مردان معمولا بیش از زنان این احتمال وجود دارد که به فرزندان خردسال خود به عنوان یک مانع و مخل زندگی جنسی نگریسته شود، بنابراین مردان در این شرایط کمتر آغازگر رابطه ی جنسی میشوند.از این رو زنان بایستی پیش دستی کرده و خود آغاز گر رابطه ی جنسی شوند و برای این کار زمان مناسبی را کنار بگذارند. زنان باید بیش از پیش به شوهران خود توجه کرده و به آنها بفهمانند که کماکان جذاب و دوست داشتنی هستند. برای این کار کودک را راس ساعت ۸ شب به رختخواب هدایت کنید، تا بتوانید فرصت هم آغوشی با شوهران خود را فراهم آورید.

۲- احتمال جدایی و متارکه: زوجینی که قصد جدایی از یکدیگر را دارند، رابطه ی جنسی ی کمتری با یکدیگرخواهند داشت. زوجینی که به سمت طلاق پیش می روند اغلب سعی میکنند از صمیمیت میان خود بکاهند.

۳- سن: این یک فاکتور پیش بینی کننده قوی است. هر قدر سن بالاتر رود احتمال کاهش روابط ی جنسی افزایش می یابد. اما در آن روی سکه وقتی رابطه جنسی در زوجین مسن روی میدهد، عموما رضایت بخش تر و از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و عشق و محبت در آن پر رنگ تر است. این گلایه زنان جوان که: “وی از شور و بنیه جنسی ی خوبی برخوردار است اما هیچ چیز از تکنیک های جنسی و عشق ورزی نمیداند.”

با افزایش سن کمتر به گوش میرسد. با افزایش سن زنان و مردان خصوصیات یک رابطه ی جنسی خوب و رضایت بخش را آموخته و همین امر باعث میشود با وجود کاهش بنیه جنسی و دفعات برقراری رابطه جنسی، رابط ی جنسی رضایت بخش تر و لذت بخش تر گردد.

۴- سالهای تاهل: مردانی که از تاریخ ازدواجشان خیلی گذشته، رابطه ی جنسی کمتری را گزارش میکنند. اما مدت ازدواج عامل پیش بینی کننده ی مهمی برای زنان بشمار نمی آید. البته تعداد روابط جنسی در مردان معمولا نسبی است.

۵- رضایت و خوشبختی: جای شگفتی نیست که هر قدر زوجین شادتر باشند و احساس خوشبختی بیشتری کنند، تمایل بیشتری به برقراری رابطه ی جنسی از خود نشان خواهند داد. زمانی که شما دلباخته کسی باشید و از شغل و زندگی خوبی نیز برخوردار باشید، رابطه ی جنسی به مثابه پوشش و تزئینات روی کیک میباشد.

۶- سطح سلامتی: کاهش سطح سلامتی معمولا موجب کاهش روابط جنسی در مردان میشود، اما در زنان این چنین نیست. چراکه زنان مسن برقراری رابطه ی جنسی را حتی در وضع ناخوشی و کسالت یک وظیفه و تکلیف میدانند.

زنان بیمار و ناخوش برای برقراری رابطه ی جنسی مشکل خاصی نخواهند داشت، اما مردان قادر به پنهان کردن بیماری و تاثیرات مشهود آن طی برقراری روابط جنسی نخواهند بود. چراکه مردان برای برقراری رابطه ی جنسی ناچار به صرف انرژی و نیروی فیزیکی بیشتری میباشند. اختلال نعوظ، استرس، خستگی و بیماریهای قلبی-عروقی دلایل اصلی امتناع مردان از رابطه جنسی میباشد.

۷- فعالیتهای مشترک: زنان و مردان متاهلی که بیشتر با هم صحبت میکنند و کارها را بیشتر با یکدیگر(مشترکا‌ً) انجام میدهند، از لحاظ جنسی فعالتر میباشند. سکس نهایت تجلی و ابراز عشق و صمیمیت است و بر خلاف سایر فعالیتهای مشترک تنها میان شما و همسرتان به اشتراک گذارده میشود.

چنانچه زندگی ی جنسی شما افول کرده، بکوشید فعالیتهایی را به همراه یکدیگر انجام دهید مثل ورزش، رفتن به سینما، باغبانی، انجام وظایف خانه و غیره. این کار میتواند به رابطه شما روح تازه ای بدمد.

راهکار دیگر اینست که دانسته های خود را با یکدیگر تقسیم کنید. با این کار نه تنها به معلومات شما افزوده میگردد، بلکه فرزندانتان نیز بواسطه آن چیزهای جدیدی می آموزند. افزایش دانش و اعتماد میان زوجین با تسهیم اطلاعات خود با یکدیگر باعث افزایش میل جنسی خواهد شد.

۸- تعداد فرزندان: فرزند بیشتر، رابطه ی جنسی بیشتر. علت: حضور فرزندان میتواند نمایانگر ثبات در ازدواج باشد. اما در عین حال زوجین بایستی خیلی خلاق باشند تا بتوانند در حضور فرزندان خود رابطه ی جنسی داشته باشند! بنابراین فرزند کمتر، فرصتهای رابطه ی جنسی بیشتر.

۹- بحث بر سر رابطه ی جنسی: زوجینی که جماع چندانی با یکدیگر ندارند، همچنین در مورد آن نیز خیلی کم و بندرت بحث و گفتگو میکنند. پژوهشگران اینچنین استدلال میکنند که این دسته از زوجین اینگونه پرورش یافته و خو گرفته اند که رابطه ی جنسی اندکی داشته و از مطرح کردن آن نیز بی نیاز باشند. طرح این مسائل که: “ما میتوانیم این…امتحان کنیم” و یا “من راحت نیستم وقتی ….” و یا “چرا ما هیچ وقت….” باعث افزایش رابطه ی جنسی شما میشوند.

هر قدر زوجین رابطه ی جنسی بیشتری با یکدیگرداشته باشند، بیشتر هم درباره آن بحث میکنند. یکی از نشانه های هشدار دهنده در یک رابطه ی نابرابر و نامتعادل فقدان اختلافات و ناسازگاری هاست.زوجینی که درباره ی هیچ چیز بحث نمیکنند، زوجینی هستند که با یکدیگر گفتگو نمیکنند و در واقع خودشان را سانسور میکنند.

دقیقا مشابه یک ذهن زندانی جایی که یک نفر حکمفرما و غالب مطلق است و دیگری تنها فرمانها را بدون هیچ گونه اظهار نظر، به چالش کشاندن و مباحثه ای میپذیرد. این بحث نکردن ها باعث ایجاد هارمونی و تفاهم کاذب گردیده و صرفاً رنجش و تنفر به بار می آورد که دیر یا زود خود را آشکار میسازند.

۱۰- خشونت: یکی دیگر از یافته های غیر منتظره رابطه ی میان خشونت و فعالیتهای جنسی بیشتر در زنان است. برخی پژوهشگران آن را به این واقعیت استناد میکنند که برخی از زوجین از فعالیت های جنسی به عنوان یک ابزار آشتی مجدد پس از نزاع و بگو مگوها استفاده میکنند.

برخی هم معتقدند که برخی زوجین در بیان عشق و یا خشم بیشتر فیزیکی عمل میکنند. رابطه ی همبستری و خشونت تنها در زنان وجود دارد و این اشاره دارد به اینکه برخی مردان از جماع به عنوان شکلی از کنترل و سلطه گری استفاده میکنند. به خاطر داشته باشید پیوند این چرخه ‌‌‌( نزاع – رنجش – جماع – آشتی) برای مرد و زن غیر سالم محسوب میگردد.

این به مفهوم آنست که ممکن است زوجی رابطه ی جنسی فراوانی با یکدیگر داشته باشند، اما کلیت رابطه از یک مشکل جدی رنج ببرد.(بدون جماع رابطه ای نیز وجود نخواهد داشت). علت دیگر آن میتواند اغواگر بودن خشونت باشد.

مردان و زنان به دنبال تماشای فیلمهای ترسناک افزایش برانگیختگی جنسی را تجربه میکنند. اوج گرفتن آدرنالین در پی پاسخ جنگ یا گریز باعث افزایش میل جنسی میگردد. بنابراین پس از مشاجره با افزایش آدرنالین میل جنسی نیز افزایش می یابد.

برای ۷۰ درصد زنان غیر فمینیست که سلطه مردان را مورد پسند قرار داده و تایید میکنند، جماع تنها فرصت ایمنی است که شوهران میتوانند بر زنان خود تسلط و برتری داشته باشد. زنانی که میپندارند آسیب پذیری ماهیت و جوهره وجودی زنانگی است، از سلطه پذیری هنگام برقراری رابطه جنسی خشنود میباشند.

۱۱- داد و ستد جنسی: برخی زنان از رابطه ی جنسی به منزله یک خدمت قابل معامله، اقدام به بهره برداری میکنند. یعنی در قبال برقراری رابطه ی جنسی، همواره چیزی از شوهران خود مطالبه میکنند.

در چنین روابطی رابطه ی جنسی میتواند ازهیچ تا بسیار زیاد در جریان باشد. حتی اگر رابطه ی جنسی میان چنین زوجینی فراوان باشد، از آنجایی که روابط جنسی بر مبنای عشق و صمیمت استوار نیست، نمیتواند بیانگر رابطه ای پایدار و با ثبات باشد. از سویی بتدریج رابطه ی جنسی قداست خود را از دست داده و احتمال برقراری روابط جنسی‌ خارج از ازدواج (نامشروع) در زوجین افزایش می یابد.

 تاريخ : یکشنبه پنجم شهریور 1391 | 13:30 | نویسنده : مشاور

 

دکتر کارن گلس، مشاور ازدواج و خانواده در کالیفرنیا، در این رابطه می گوید، “یکی از مشکلات مردم، به ویژه آقایان، این است که از تماشای فیلمهای پورنو می خواهند رابطه جنسی را یاد بگیرند. و  در تختخواب سعی می کنند آن حرکات سخت و دشواری که در فیلم ها دیده اند را تقلید کنند اما این حرکات دقیقاً چیزی نیست که به طرف مقابلشان لذت بدهد.”

راه حل چیست؟ حرف زدن درمورد چیزهایی که تحریکتان می کند باعث می شود رابطه جنسی بسیار بهتری داشته باشید. اگر تکنیکهای همسرتان در رابطه جنسی هیچ تحریکی در شما ایجاد نمی کند می توانید به او کمک کنید آنها را تغییر دهد تا رابطه جنسی بهتری داشته باشید.

اما مراقب باشید: انتقاد کردن از همسرتان در حالتی که لخت و بی دفاع در تحتخواب بیشتری تلاش خود را برای لذت دادن به شما به کار می گیرد می تواند منجر به سالها اختلال روانی و پایین آمدن اعتماد به نفس جنسی او شود. امروز می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور باید این انتقادات را مطرح کنید تا احساسات همسرتان جریحه دار نشود.

همان چیزی را بگویید که منظورتان است

به همسرتان بگویید که از نظر شما مشکل دقیقاً کجاست. مثلاً “اگر سینه هایم را لمس نکنی، تحریک نمی شوم” یا “وقتی به کارم واکنشی نمی دهی احساس می کنم که کار اشتباهی انجام می دهم”. دقت کنید که در جملات خود به هیچ عنوان از کلماتی مثل “تو هیچوقت” یا “تو همیشه” استفاده نکنید.

دکتر آوا کادل، متخصص جنس شناسی در لس آنجلس پیشنهاد می کند که زمان بیشتری را خارج از تختخواب به صحبت کردن درمورد علایق و عدم علایقتان در رابطه جنسی بپردازید. درمورد کارهایی که دوست دارید امتحان کنید، چیزهایی که تحریکتان می کند، یا حتی خیالپردازی های جنسی خود که تابه حل با هیچکس درمیان نگذاشته اید، صحبت کنید. او می گوید، “با این روش از علایق همدیگر باخبر می شوید و متوجه می شوید که از چه حد و مرزی هم نباید عبور کنید.”

رابطه جنسی شنیداری را امتحان کنید

اگر از آندسته افراد نیستید که بتوانید لیستی از نیازهای جنسی خود را به همسرتان ارائه کنید می توانید از مهارت های ارتباطی خود استفاده کرده و هر از گاهی نکاتی را برای همسرتان عنوان کنید.

دکتر کادل می گوید، “وقتی در تختخواب صدا ایجاد می کنید، انرژی جنسیتان خالی می شود و همسرتان را هم تحریک می کند چون باعث می شود که فکر کند رابطه جنسی فوق العاده ای انجام می دهد”.

در زیر به نکاتی که دکتر کادل درزمینه رابطه جنسی شنیداری مطرح می کند، اشاره می کنیم:

صدایتان را بالا ببرید. چون انجام رابطه جنسی بدون صدا مثل تماشا کردن یک فیلم بدون صداست. دو چیز هست که همه افراد می توانند حین رابطه جنسی بگویند، یکی کلمه “آره” و یکی اسم همسرتان است.

تمرین کنید. برای بهتر کردن واژگان رابطه جنسییتان می توانید اصطلاحات متداول را درمورد همه اعضای بدن یا اعمال جنسی که دوست دارید لیست کنید. وقتی تنها هستید تمرین کنید و آنها را بلند به زبان بیاورید. با این روش، دیگر موقع عمل خجالت نخواهید کشید. اما دقت کنید که موقع تمرین حتماً تنها باشید. لزومی ندارد که هم اتاقی یا همکارانتان از اصطلاحات رابطه جنسیی شما باخبر شوند

 تاريخ : یکشنبه پنجم شهریور 1391 | 10:58 | نویسنده : مشاور

 

ده نوع رابطه زناشویی که سرانجامی نخواهد داشت

۱) رابطه ای که در آن بیش از آنچه به شما عشق می ورزند، عشق می ورزید.
در یک رابطه، هنگامی که فقط یکی از طرفین در اکثر اوقات از لحاظ روحی تعقیب کننده و دیگری تعقیب شونده می‌باشند، سالم نبوده و از تعادل خارج شده و محکوم به شکست خواهد بود.

۲) رابطه ای که در آن بیش از آنچه که شما عشق می ورزید، به شما عشق می ورزند.
در چنین رابطه ای که قلبتان را بطور کامل در طبق اخلاص نگذاشته اید، هیچگاه احساس رضایت نخواهید داشت.

۳) رابطه ای که در آن شیفته توانایی های بالقوه نامزد/همسر خود می باشید.
داشتن یک رابطه سالم با همسرتان به معنی عشق ورزیدن به او به خاطر کسی که هست، می باشد. نه عشق ورزیدن به او علی رغم کسی که هست و یا به امید کسی که خواهد بود.

۴) رابطه ای که درآن ماموریت نجات همسرتان را به عهده دارید.
معتادین به نجات دیگران نه از آن رو که با همسرشان تفاهم دارند، بلکه به این دلیل که احساس می کنند مجبورند به او کمک کنند، به روابط وارد می شوند. کسانی که ماموریت نجات دیگران را به عهده دارند، غالبا حس ترحم را با عشق اشتباه می گیرند.

۵) رابطه ای که در آن به نامزد /همسرتان به عنوان یک الگو و آموزگار چشم دوخته اید.
وقتی عاشق کسی می شوید که الگوی شماست، مشکل است رابطه ای طبیعی داشته باشید. ممکن است رفتار یا گفته هایتان به گونه ای باشد که گویی برابرید، اما در ذهنتان برای او مرتبه و مقام افزوده ای قائل باشید که این نیز به نوبه خود هر گونه احساس اختیار و قدرت را از شما سلب خواهد کرد.

۶) رابطه ای که در آن به دلائل بیرونی شیفته نامزد/همسر خود شده اید.
هرگاه شیفته یک ویژگی شخصیتی در ابعاد و صورتهای مختلف کسی شدید، از خود بپرسید: اگر این فرد این ویژگی را نداشت آیا همچنان برایم جذاب بود و می خواستم با او ازدواج کنم؟

۷) رابطه ای که در آن شما و نامزد / همسرتان از تفاهم جزئی برخوردارید.
این نوع رابطه می تواند بسیار فریبنده باشد، مخصوصا هنگامی که همان یک زمینه ای که در آن تفاهم برخوردار هستید، برای شما اهمیت زیادی داشته باشد و به راحتی آن را با پیوندی عاشقانه و قوی اشتباه بگیرید.

۸) رابطه ای که در آن نامزد/همسر را از روی سرکشی و عصیان انتخاب می کنید.
گاهی افراد کسانی را برای ازدواج انتخاب می کنند که خصوصیات شخصیتی آنها در تضاد کامل با آنچه که مورد نظر والدینشان می باشد است، در این صورت این امکان وجود دارد که از رابطه خود به عنوان روشی به منظور سرپیچی و عصیان در مقابل والدین خود استفاده می کنید، نه از آنرو که فرد مناسب را یافته اید.

۹) رابطه ای که در آن نامزد/همسر را به عنوان عکس العملی در قبال نامزد/همسر قبلی خود انتخاب کرده اید.
در این رابطه، شما فردی را انتخاب می کنید که در او فقط به دنبال آن دسته از ویژگیهایی هستید که رابطه قبلیتان فاقد آنها بوده است.

۱۰) رابطه ای که در آن نامزد/همسرتان از نظر روحی و عاطفی در دسترس شما نیست.
این نوع از رابطه روابطی را در بر می گیرد که نامزد /همسر از نظر عاطفی و روانی با کسی دیگر درگیر است و بطور کامل نتوانسته است درگیری عاطفی خود را با شخص سوم حل کند

 تاريخ : یکشنبه پنجم شهریور 1391 | 8:44 | نویسنده : مشاور

 

بعد از زایمان، تا چه مدتی محدودیت و منع رابطه زناشویی وجود دارد؟

در یک مدت زمان خاص پس از زایمان، توصیه ما این است که رابطه زناشویی وجود نداشته باشد و علت آن هم این است که می‌خواهیم محل چسبندگی جفت ترمیم پیدا کند چون مثل یک زخم باز می‌ماند. جفت از دیواره کنده شده و خو‌ن‌ریزی‌های معمول بعد از زایمان، از همین محل است. تا این زخم ترمیم پیدا نکرده، بهتر است رابطه‌ زناشویی نداشته باشند. این زمان حدود ۳ هفته طول می‌کشد. در قدیم می‌گفتند تا ۶ هفته. اما امروز می‌گویند تا ۳ هفته هم کفایت می‌کند.

آیا این مدت برای زایمان طبیعی و سزارین فرق دارد؟

مسلما شرایط زایمان طبیعی و سزارین باهم فرق می‌کند. اگر زایمان طبیعی باشد چون در محل، ممکن است برش و بخیه زده شده باشد و این زخم در طول ۲ هفته بهبود پیدا می‌کند، چنانچه مشکل خاصی پیدا نکند، همین ۳ هفته کافی است.

در مورد سزارین چه طور؟

بستگی دارد به نوع سزارینی که انجام شده است. اگر همراه با چسبندگی زیاد یا بروز عفونت باشد، ممکن است رابطه‌ زناشویی همراه با درد باشد. یعنی پس از رابطه‌ زناشویی، زن یک درد مبهمی در ناحیه لگن خود حس می‌کند. در حقیقت، با حرکت احساس درد می‌کند. بالاخره سزارین یک برش است. شکم باز شده و دست خورده، در بهترین شرایط هم سزارین تا حدی چسبندگی ایجاد می‌کند. بنابراین زایمان طبیعی از این جهت بهتر است و برخلاف تصور عوام که فکر می‌کنند سزارین برای رابطه زناشویی‌شان بهتر است، باید اشاره شود که پس از یک زایمان طبیعی و سالم، رابطه زناشویی در مقایسه با سزارین مطلوب‌تر است.

آیا این چسبندگی، به غیر از درد محدودیت دیگری هم برای رابطه زناشویی ایجاد می‌کند؟

نه، فقط همان درد را ایجاد می‌کند. پس از زایمان نکته‌ دیگری که وجود دارد، زمانی است که مادر شیر می‌دهد. در این شرایط فعالیت تخمدان‌ها متوقف شده و این می‌تواند باعث کم شدن ترشحات واژن و خشکی آن شود. اگر زن چنین احساسی را دارد، بهتر است از ژل‌های لوبریکانت استفاده کند که محلول در آب است.

برخی خانم‌ها تصور می‌کنند بعد از زایمان طبیعی ممکن است نتوانند مثل قبل رابطه زناشویی برقرار کنند. آیا چنین تصوری درست است؟

یکی از تغییرات فیزیولوژیک که در طول بارداری اتفاق می‌افتد هیپرتروفی یا افزایش حجم دستگاه تناسلی است؛ یعنی یک مقداری بافت بزرگ ‌تر و متورم ‌تر می‌شود. خود کانال زایمانی نیز بازتر می‌شود. رحمی که قبلا ۱۰۰ گرم بوده حالا می‌شود ۱۰۰۰ گرم. بعد از زایمان، تمام این تغییرات طی ۶ هفته بر می‌گردد به حالت عادی. پس تغییرات چندانی برای اندام‌ها برای طولانی مدت اتفاق نمی‌افتد.

در جایی می‌خواندم که برای پیشگیری از تغییر شکل‌های مختصری که ممکن است بعد از بچه‌دار شدن اتفاق بیفتد، تمرین‌هایی وجود دارد. آیا این حرف درست است؟

بله، تمرین عضلات کف لگن، ورزشی است که حتی برای خانم‌هایی که باردار نیستند، می‌تواند رضایت ناشی از رابطه زناشویی را افزایش دهد. برای خانم‌هایی که اختلالات جسمی دارند و یا دیر به ارگاسم می‌رسند، توصیه می‌شود در طول روز مرتب این عضلات را تقویت کنند.

برای تقویت، عضلات را باید به صورت متناوب منقبض و منبسط کنند. ابتدا نیز این کار را با دفعات کم شروع کرده و کم کم آن را افزایش دهند. طول مدت انقباض و انبساط را هم می‌توانند افزایش دهند. به عنوان مثال اول ۳ ثانیه، و بعد کم کم مدت را تا ۱۰ ثانیه افزایش دهند. این تمرین حتی برای دوران یائسگی که عضلات کف لگن ضعیف می‌شوند نیز مفید است البته توصیه می‌شود که در دوران بارداری نیز خانم‌ها این کار را انجام دهند.

بسیاری از خانم‌ها پس از زایمان و در زمان شیر دادن، از ترس باردار شدن ترجیح می‌دهند که رابطه زناشویی نداشته و یا در حداقل ممکن داشته باشند. روش درست برای جلوگیری در این دوران چیست؟

توصیه می‌کنیم که خانم‌ها هفته‌ ششم پس از زایمان به مراکز بهداشت مراجعه کنند. مشاور با توجه به شرایطی که زن و مرد دارند روش قابل اطمینانی را برای جلوگیری به آنها معرفی می‌کند چرا که فقط ۴۰ روز اول پس از زایمان احتمال بارداری وجود ندارد و بعد از آن به علت احتمال حاملگی، جلوگیری صورت بگیرد.تاريخ : شنبه چهارم شهریور 1391 | 15:57 | نویسنده : مشاور

 
نکات زیادی قبل از بارداری وجود دارد که بر روی زیبایی فرزند تاثیر عمده‎ای دارد.


مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک، مهر، زغال، برفک یخچال نجات می‎دهد، تاثیر زیادی در زیبایی نوازد دارد.


مصرف آب اناناس به همراه یک قاشق عسل برای نظافت، زیبایی و شادابی پوست مادر و  جنین مفید است.


سویا حاوی مواد معدنی غنی و ویتامین‌های D ، B2، A است و مصرف آن برای زنان باردار و جنین بسیار مفید است.


همچنین سیب در زیبایی کودک نیز نقش زیادی ایفا می‎کند. اگر در ماه  هشتم بارداری به دفعات بر سیب سرخ سورۀ یوسف خوانده شده و زن باردار بخورد کودکی زیبا خواهد داشت.


مصرف لوبیا و به عادت ماهانه را مرتب و از سقط جنین جلوگیری میکند.


مصرف انجیر و شنبلیله از ریزش مو جلوگیری کرده و سبب افزایش مو می‎گردد.


اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان شهلا و زیبا داشته باشید توصیه می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.


مصرف به خطر سقط جنین را کاهش داده، نوزاد را خوش آب و رنگ کرده و از ویار زنان باردار جلوگیری می‎نماید.


خوردن خربزه درهنگام بارداری باعث زیبایی جنین خواهد شد.


خورد عسل به زنان باردار توصیه می‌شود، زیرا دارای قند، آهن، پتاسیم، کلسیم، منگنز، سدیم و فسفر است.


شلغم به خاطر داشتن کلسیم و فسفر برای رشد و نمو و استحکام استخوان بندی نافع است لذا خوردن آن به زنان باردار و شیر ده توصیه می‌شود.


به زنان باردار شیر بنوشانید زیرا شیر در مشاعر کودک تاثیر نیکویی خواهد داشت.


مصرف آویشن شیرازی- پونه و بابونه و غوره برای زنان باردار مفید نیست زیرا باعث سقط جنین می‎شود.


کسانی که غذای تند می‎خورند مبتلا به لک‌های صورت می‎شوند، چنانچه حامله باشند نوزادشان ممکن است لکه‌هایی در بدنشان داشته باشند.


چنانچه مادر هنگام آبستن ادویه‌های تند مانند خردل یا دارچین و نعناع زیاد مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می‎گردد.


اگر میخواهید فرزندتان رنگ و روی خوب داشته باشد در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید.


دوستان کبد عبارتند از: روغن زیتون- روغن ماهی- کاسنی- کنگر- هویج- زرشک- شکر- نعناع.
اصول تغذیه‎ای که مرد برای نوزاد زیبا باید رعایت کند:بعضی از غذاها باعث تقویت قوای جنسی می‌شود و اسپرم قوی‌تر می‌کند.


خوردن انار شیرین آب منی مرد را زیاد می‌کند و فرزند او را زیبا میکند.


برای درمان ناتوانی جنسی باید انجیر، زیتون و آب لیموترش را مصرف کند.


حتی الامکان هر روز صبح ناشتا یکی از میوه‌های گلابی، به ، انارشیرین، سیب درختی را میل کند.


معجون شیر گردو و  خرما تاثیر زیادی روی زیبایی فرزند دارد و هم چنین مغز بادام و مغز بو داده، تخمه‎ی خربزه نیز قوای جنسی مرد را تقویت داده و در زیبایی فرزند موثر است.
تمرینات جنسی به منظور داشتن پسر1. خودداری از نزدیکی قبل از تخمک گذاری و انجام نزدیکی درست در زمان تخمک گذاری.


2. دوش واژینال با آب و جوش شیرین (2 قاشق غذاخوری جوش شیرین در یک چهارم لیتر آب جوشیده سرد شده) 10 تا 15 دقیقه قبل از نزدیکی می‌توان این شستشو را با سرنگ 20cc و بدون اعمال فشار انجام شود.


3. رسیدن زن به ارگاسم قبل یا همزمان با همسر


4. نفوذ کامل آلت تناسلی مرد در زمان انزال برای کمک به اینکه اسپرم حاوی کروموزوم y زودتر به سیرویکس (دهانه رحم) برسد.


توجه: اعتقاد بر این است که افزایش میزان مایع منی که بر اثر عدم مقاربت حاصل می‌شود، تعداد اسپرم کروموزوم y را افزایش داده و شانس پسر داشتن بیشتر است، و برعکس هر چه مایع منی کمتر باشد که بر اثر مقاربت زیاد حاصل می‌شود و تعداد کروموزوم x بیشتر شده و شانس دختر دار شدن بیشتر است. (این حالت که مایع منی کاهش یابد در اثر افزایش سن در مردان ایجاد خواهد شد.)
زمان شروع رژیم غذایی برای پسردار شدن1. رژیم فقط باید به مدت یک و نیم تا سه ماه قبل از زمانی که لقاح صورت می‌گیرد رعایت شود.


2. رژیم باید توسط زن و مرد انجام شود.


3. رژیم تا زمانیکه بارداری توسط انجام تستهای آزمایشگاهی دقیق مشخص شود ادامه یابد.
رژیم غذایی جهت پسردار شدنمواد یا غذاهایی که باید 3 ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف شود:


سدیم و پتاسیم فراوان مصرف شود یعنی غذاهای مصرفی را در هنگام مصرف نمک زیاد بزنند و مواد غذایی را که به طور طبیعی به آنها نمک اضافه شده است مصرف کنند. شامل: سوپ‌های آماده، بیسکویت‌های شور و زیتون شور.


میوه‌های مختلف غنی شده از پتاسیم: برگ زردآلود، آلو خشک، انجیر، خرما، کشمش، حبوبات (عدس، نخود و لوبیا) بلوط، اسفناج، موز، کنگر فرنگی مصرف شود.


پسته بادام، مویز، فندق، و نارگیل مصرف شود.
مواد و غذاهایی که نباید تا سه ماه قبل از بارداری مصرف شودلبنیات، تخم مرغ، سبزیجات و موادی که حاوی کلسیم هستند مثل گوشت قرمز که نباید مصرف شود، قارچ، سرکه، سیب ترش، آب جو و رازیانه مصرف نشود.


مواد و غذاهایی که باید در ماهی که قرار است اقدام به بارداری کرد، مصرف شود.


از روز اول قاعدگی در هنگام مقاربت زن و مرد به گونه‌ای باشند که PH خون مرد اسیدی و PH خون زن قلیایی باشد.


موادی که که PH خون مرد را اسیدی می‌کند: پسته، بادام، شکلات، مواد قندی.


موادی که PH خون زن را قلیایی می‌کند: انگور، مرکبات، توت فرنگی، آبلیمو، تمشک، زرشک و میوه‌هایی که حالت شوری دارند.
ممنوعیت اجرای رژیم غذایی جهت پسردار شدنکسانی که نباید این رژیم را استفاده کنند عبارتند از:


1. افرادی که دارای فشار خون بالا هستند.


2. کسانی که ناراحتی‌های کلیوی دارند.


3. کسانی که ناراحتی‌های قلبی دارند.
زمان نزدیکی جهت پسر دار شدناز روز اول قاعدگی تا روز دوازدهم نزدیکی صورت نگیرد و روزهای دوازدهم، چهاردهم و شانزدهم نزدیکی انجام شود.
عوامل موثر بر تعیین جنسیت (پسر شدن) جنیناولین و اصلی ترین عامل، خدا و ارادۀ خداوند است، که محیط بر تمام عوامل است.


ان شاءالله با طهارت دائم و کامل و داشتن وضو و با جلب رضایت خداوند متعال و خواستن از او سپس انجام به دستورات مربوطه بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.
وظایف مرد و زن برای انجام نزدیکی (برای پسر دار شدن)تعیین دقیق روز  تخمک گذاری


1- آماده کردن شرایط لازم مکانی و زمانی برای انجام نزدیکی


2- طهارت و توجه به خداوند و ارادۀ او-  دعا کردن و شروع با نام و یاد خداوند.


3- به کار گیری روش‌های ملاعبه


4- آمادگی کامل مرد برای نعوظ کامل و کنترل زمان نزدیکی


5- نزدیکی کامل (از پشت) جهت دخول کامل آلت تناسلی.


6- طولانی کردن زمان نزدیکی جهت آمادگی زن و جمع شدن ترشحات زن و نیز اضافه شدن ترشحات غدد کوپر مرد به مایعات موجود در دستگاه تناسلی زن.


7- کم کردن حرکات رفت و برگشتی طرفین


8- انزال منی پس از ارضای زن و حتماً به نزدیک رحم زن.


9- نزدیک ماندن طرفین به یکدیگر پس از انزال منی و ماندن در همان حالت.


10- گرم نگه داشتن بدن زن پس از نزدیکی


11- استراحت موقت طرفین پس از نزدیکی و سپس طهارت و غسل کردن با آب گرم.


12- خوردن مقداری عسل و یا خرما.
راه‌های که در ایجاد تولد فرزند پسر موثر است:الف: عمل نزدیکی باید هر چه نزدیک تر به لحظۀ تخمک گذاری انجام شود.


ب: قبل از هر نزدیکی زن باید درون مهبل خود را با محلولی از دو قاشق غذا خوری جوش شیرین در حدود یک لیتر آب، شستشوی قلیایی بدهد.


ج: انزال برای زن لازم نیست، اما رسیدن به این مرحله مطلوب است.


اگر زن معمولاً زودتر از همسرش به مرحلۀ  انزال می‎رسد، همسر باید انزال خود را با وی همزمان سازد یا بگذارد زنش قبل از او به این مرحله برسد.


هـ: توصیه می‎شود مرد نزدیکی را از جهت عقب انجام بدهد تا اطمینان حاصل شود که اسپرم به جای قرار گرفتن در دو ناحیۀ مجاور رحم، دقیقاً در مدخل رحم قرار گیرد.


ت: دخول آلت مرد بطور کامل تا نزدیکی دهانۀ رحم به قرار گرفتن اسپرم در نزدیکی دهانه رحم کمک خواهد کرد.


ث: باید از شروع قاعدگی تا روز تخمک گذاری، کاملاً مرد از هر گونه مقاربت خودداری نماید و البته نه تنها غیر از نزدیکی بلکه هر نوع عملی (مثل استمناء) که موجب دفع منی شود باید بپرهیزد زیرا این  پرهیز تعداد  اسپرم‎ها را به حداکثر خواهد رساند و افزایش تعداد اسپرم‌ها عاملی است که به نفع اسپرم‌های نر خواهد بود.
رژیم غذایی برای پسردار شدنتاثیر غذاهای متفاوت بر روی جنسیت جنین دارای اهمیت بسزایی است. مشاهده شده است که افرادی که طبع سرد دارند بیشتر صاحب فرزند دختر می‎شوند و افرادی که داری طبع گرم دارند صاحب فرزند پسر می‎شوند.


باید رژیم غذایی نمک دار را مراعات کند.


مصرف گوشت قرمز بر روی جنسیت جنین موثر است و حرکات اسپرم X را برای بارور شدن سرعت می‌بخشد بنابراین مرد باید چند ماه قبل از اقدام به بچه‌دار شدن از گوشت قرمز استفاده نکند و از جانشین آن که حبوبات و تخم مرغ و شیر و لبنیات استفاده کند. زن نیز حتی‌الامکان از مرغ و ماهی استفاده کند.


گوشت ها، قارچها و سبزی‌های پیر، ترشی خون را بالا می‌برد و باعث می‌شود که خون زن هنگام آمیزش ترشی شود و از پسر شدن فرزند جلوگیری می‌کند و برعکس سبزیهایی  جوان، توت فرنگی، انگور و میوه‌های ترشی خون را قلیایی می‎نماید و محیط بدن را برای پسر دار شدن فراهم می‎کند.


اگر خرما و کاهو بدون سرکه در رژیم غذایی زن باشد احتمال اینکه نوزاد او پسر گردد زیاد است.